onybazmek

Kde se dá sehnat levně malé množství jodidu draselného – 30 g (nebo jodidu sodného)

Ahoj, hledám levně malé množství jodidu draselného nebo sodného na sloní zubní pastu. Bylo by to maximálně 30 gramů. (všude jsem se díval, ale tam prodávají balení po 1 kg)
Lékárnu jsem taky zkoušel, ale tam ho neprodají protože je jen na recept.

Nevíte někdo?

Nejlepší odpověď
mosoj

http://www.lach-ner.com/jodid-sodny-pa-100-gr/d-71072/

Další odpovědi
Lamalam

Pouhých 30 g asi neseženeš, nejmenší balení bývá tuším 100 g. Pracuji v oboru a většinou nakupujeme u Mach chemikálie, projeď to , třeba mají i malá balení.

Kelt

Jodid draselný je běžná chemikálie, která se používá v analytické chemii. Každá střední chemická škola, nebo každá vysoká škola s chemickým zaměřením má danou chemikálii ve skladu. Jak by to bylo s prodejem, nevím. Další možnost je najít si v katalogu chemikálií danou látku. Například PENTA, je výrobce chemikálií. Nevím, jaké balení je u KI, resp NaI.