honza19hk

kde se dá koupit Merkaptan

,dobrý den, nevíte někdo,kde se dá koupit merkaptan?
Doplňuji:
nemusíte mi ríkat na co se to používá,to vím ale spíš kde toho trochu sehnat.

Odpovědi
jmhad

Co tím máte na mysli?Merkaptan je silně aromatická látka neboli smrad,kterou obsahují některé výrobky z ropy či uhlí,zejména dehet a která se přidává do některých výrobků,které mají o sobě dát vědět,že tu jsou.Je to hlavně svítiplyn,zemní plyn a další,které samy o sobě „nesmrdí“ a tímto způsobem dávají vědět,že jsou v ovzduší,že unikají.A i když se dnes dá koupit skoro všechno,tak tohle asi v maloobchodě nenajdete.V Lit­vínově v chemičce snad uspějete.Pokud potřebujete jen trochu podobného smradu,tak levný převodový olej do auta „voní“ skoro stejně.

anonym

Pokud máš známeho,který pracuje v uhelných dolech,mohl by ti ampuli sehnat.