BEAES

Kde se chová PANGASIUS? Je tato ryba zdraví prospěšná?

Doplňuji:
Mekong stahuje všechnu špínu z Thajska, Vietnamu a Laosu. To je přesně ta řeka, která sbírá všechny humusy, které do ní amíci naházeli ve válce s Vietnamem a taky do které tečou špíny z továren, co jich jenom ve Vietnamu je.

Nejlepší odpověď
kkoudy

Před pěti lety jsme ji neznali, dnes je nejprodávanější rybou v Česku. Jméno: pangasius. Země původu: Vietnam, delta řeky Mekong. Rozšíření: prodává se ve 107 zemích světa.
Pangasius zdraví neuškodí, ukázal test
Doplňuji:
Negativní vzorky

Státní veterinární správa ČR na varovné maily a množící se dotazy reagovala dvěma kontrolními akcemi. Mluvčí SVS Josef Duben potvrdil, že všechny vzorky pangase, vyšetřované na přítomnost steroidů, chlorovaných pesticidů, polychlorované bifenylů ( PCB) a dalších chemických látek, byly negativní.

Problém byl jen s neuvedením obsahu polyfosfátů, ale i ten byl hluboko po limitem, a o vyšší podíl vody. Nic z toho však neohrožuje život.

Pangasius nás tedy o zdraví nepřipraví, ale přesto je otázka, zda jeho konzumací děláme kdovíco prospěšného.
Nevýhody obou stran

V tomto zákaznicky přitažlivém bílém mase bez kostí se totiž kombinují *nevýhody sladkovodních ryb i mořských ryb zároveň. *

Především – i když se pangas dováží z jihovýchodní Asie, v moři nežije. Na jednu stranu je to výhoda – mořské ryby obvykle obsahují rtuť a PCB.

Na druhou stranu však jako sladkovodní ryba obsahuje mnohem méně jódu. Také je v ní téměř zanedbatelný podíl zdravých omega 3 nenasycených kyselin, které prospívají kardiovaskulárnímu systému a jsou prospěšné i pro náš mozek.

Odpadají tedy dva hlavní důvody, pro něž ryby obvykle zařazujeme do jídelníčku.

http://zdravi­.centrum.cz/ji­me-zdrave/2010/1/12­/clanky/pangas-pravda-o-jeho-mase/

Zdroj: Zdroj: http://ekonomi­ka.idnes.cz/pan­gasius-zdravi-neuskodi-ukazal-test-dhy-/test.aspx?c=A091030­_1281335_test_vem

Další odpovědi
ten který je

Zaslechl jsem že se pěstuje ve Vietnamu a prý je krmen nějakými granulemi které mohou obsahovat rakovinotvorné látky.Po pravdě řečeno co je dnes zdravé že?

michael69

Můj švára viděl takové farmy s pangama na vlastní oči.Tuším,že byl od firmy někde v Thajsku.Už je vůbec nejí.A já po jeho líčení také.