bolak

Kde se berou ty peníze, co nám evropská unie dává, ty EU dotace?

My taky někomu něco dáváme? Nebo jen berem? A jestli nám to dávaj ty ostatní státy, tak co z toho maj?

Nejlepší odpověď
zzzlatokopka

Každý stát EU odvádí „určitý díl ze svého hospodařství“, s tím pak EU nakládá:-) něco utratí za svůj provoz a něco rozdělí:-)

To co je pro nás ranec peněz je pro němce drobák, jenže my z EU moc nečerpáme, ne že by to nešlo, ono to jde, ale nesmí se u toho krást, protože pak se dotace musí vrátit. EU si to dost kontroluje. Hodně starostů má strach čerpat, jednak je to na papíry hoooooooooodně složité a také ty kontroly pak příjdou na věci, které je lepší tutlat:-(((

Další odpovědi
gecco

Každý členský stát něco do ´společné kasy´ dává a něco z ní zase bere…
😉

led

Europska únia je ako jedna veľká rodina. Každý člen prispieva do spoločnej kasy časť svojich príjmov na spoločné rodinné náklady. Z nich sa okrem základných výdavkov na život rodiny, prispieva podľa potreby (po odsúhlasení „rodinnej rady) príspevok jednotlivým členom podľa ich potreby, pokiaľ to potrebujú. V prípade nesplnenia daných podmienok, tento príspevok musia vrátiť.
Ak si, vy konkrétne, chcete uchmatnúť "dotáciu“ na nový počítač z rodinného rozpočtu, tiež sa musíte na tom s manželkou dohodnúť, pokiaľ do rozpočtu prispievate zo svojho príjmu. (…a keď neprispievate, potom na dotáciu nemáte nárok, maximálne na pôžičku.)

lexx

Musí se předně někomu jinému vzít, ouředníci je nevytvoří jenom přerozdělí cizí zdroje.

Agneta

To přece každý ví, že my jen bereme:DDD
Jsme zatím stále ještě zemí zlodějů a podvodníků, nebo už se z toho pomalu dostáváme?
Co z toho mají? Z našeho hlediska nic, ale z humanitního hlediska nám pomáhají.
Ukrajině taky pomáhali, např. 1994 jim němci (píšu s malým „n“, jako zzlatokopka, protože jsme rasistky) dali 400 miliónů DM, a 250 si z toho hned odebral nějaký Viktor z jejich vlády…tak proto to tam je "poněkud " jiné, než v Česku :DDD ► a ještě bude :DDD► to si s nima ještě užijeme!:DDD

Uvidíte, že se kvůli nim budou muset u nás zvyšovat daně z nemovitostí :DDD
(a já jsem se ještě nikdy nespletla)