kikinka2210

kde se berou nehty ??

když nám rostou nehty… tak jakto že nerostou s kůží a jak drží na kůži??? a kde se berou nové a rostou ??Co by se stalo kdyby jsme neměli nehty ?? : někde jsem slyšela že by jsme si při každém dotiku zlomily prst díky

Nejlepší odpověď
Drap

Prst by jsme si asi nezlomili, ale jistá ochrana prstu to je. Rostou stejně jako vlasy či ochlupení. Zajímavostí je, že jsou stejně jako vlasy, tvořeny stejnou látkou jako třeba vlna u ovcí.

Další odpovědi
quentos

jedná se o druh zrohovatělé kůže – vzniká tedy podobně jako např. roh.

Váce se lze dočíst zde http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ne­het

anonym

Ahoj. Nehty se neberou, ale tvoří se v nehtovém lůžku, ze kterého vyrůstají. Nedrží na kůži, ale za normálního stavu jsou přirostlé ke svému podloží. Nehet tvoří přirozenou ochranu prstů proti nárazům a mimo to, má dnes i estetický význam. Vizitkou člověka jsou čisté a upravené nehty.