Spartaboy

Kde se bere tolik klíšťat?

Nevím o filmu pro pamětníky, kde by řešili klíšťata a báli se lehnout si třeba do trávy.

Nejlepší odpověď
annas

„Nevím o filmu pro pamětníky, kde by řešili klíšťata a báli se lehnout si třeba do trávy.“

Kdo řešil klíšťata?: Kdo se bál. lehnout třeba do trávy?

Zde se dovíte víc.

"Na vině je… vysoká (a námi tolik oblíbené obory)

Jak říká Peter Wohlleben, přední bavorský (a evropský) lesník, hajný a autor knih o lese, na vině není žádná přírodní anomálie, ale činnost člověka

Když pomineme stálé vysazování jehličnanů, jejichž silice milují kůrovci, kteří tak ovládli evropské lesy, dalším trendem je, aby v přírodě bylo více vysoké zvěře.

Takové laňky, srnci, koloušci, daňci a další jsou však prvními hostiteli vajíček klíšťat, která si na nich v pohodičce vyzrají a pak odpadnou a – hledají nový domov. Ten představuje nejen další zvíře, ale taky člověk. Každá srnka či jelen ročně poskytnou “líheň” pro několik tisíc klíšťat (!).

Zatímco dříve byl běžný (a normální) stav zvěře v přírodě v množství jeden pár vysoké na jeden kilometr čtvereční, nyní je to třeba dvacet. Tak si to znásobte. Tolik důvody vyššího výskytu klíšťat v přírodě (a na nás)"

https://www.zboz­novanazena.cz/klis­tata-proc-je-jich-tolik-a-jak-na-ne/