Weroniq

kde se bere to, že nám něco chutná a něco nechutná?

jaktože někdo je vybíravý a někdo ne? souvisí to nějak s dětstvím, co nám dávali ještě než jsme začli nemít něco rádi? já třeba už od dětství neměla ráda krupicovou kaši a nejím ji doteď.. nebo čím to, že zkusíme nějakou novou chuť nebo jiné jídlo a řekneme si, že už si ho nikdy znova nedáme

Nejlepší odpověď
annas

Chutě se věkem mění. Vzpomínám si, že jsem jako dítě vždy brečela, když jsem měla jíst zelňačku. Dnes ji miluji.
Vyšla knížka o stravování podle krevních skupin. Jenže jsem zjistila, že ta jídla, která by mně měla vyhovovat, nemusím, i když je samozřejmě sním. Nejsem vybíravá, ale některým jídlem si zaplním jen žaludek.
Někdy naši chuť ovlivňuje také roční období.

Další odpovědi
mosoj

Chuťové buňky na patře v ústech a na jazyku máme všichni stejné, ale mozek, mozek je různý a jinak trénovaný !!

Damiana

Já myslím, že je to ovlivněno chuťovou pamětí. Někdo okusil jídlo, které bylo špatně připraveno a už se to s ním táhlo. Málokdo dá druhou šanci něčemu, z čeho mu bylo i špatně. Já se o to ale snažím, protože ráda vařím a jsem hodně mlsná. Když už o něčem řeknu, že to nejím, tak hlavně proto, že jsem to ochutnala i tak, jak to má být, ale vůbec mě to neokouzlilo.
Někdo je ale takový, že vykřikuje Fuj! jenom kvůli jménu a ani neochutná – podle mě se dost ochuzuje. Zažila jsem případ (sice v dětství, ale…), že spolužačka doma odmítala jíst svíčkovou omáčku, protože je ze svíček, když jí sousedka namluvila, že má doma zeleninovou, zbodla u nich šest knedlíků a její maminka se pak ptala na recept – pochopitelně Svíce…

briketka10

já zase nejím rajskou omáčku uvařenou od ségry, ani od mamky mi nejela, chutnala mi jen ve školní jídelně a nevypeckovaný nepůlený zavařený kompoty né kvůli chuti, ale mám obavu odmala, že tam není jen to ovoce, ale i červíčci..
jinak sním všechno doma nás to učili..

Drap

Něco je výchovou z dětství, něco tí, že každý máme jiné chuťové pohárky. Tělo si samo řekne

hanulka11

já dřív snědla vše ,ale s přibývajícími roky ne …ale není to tím, že bych byla snad mlsná…prostě mi určité věci nechutnají-změnily se mi chutě asi.....
Doplňuji:
briketko mě doma taky učili ,že se má jíst všechno…ale prostě mi to nejde

pokazdejinak

naučíme se to :)

nedávno jsem četla zajímavý článek k tomuto tématu:
http://hobby.id­nes.cz/jime-zkvasenou-soju-i-shnile-mleko-odhalovani-zahad-nechutnosti-pxg-/hobby-domov.aspx?c=A120131­_201057_hobby-domov_mce