Mišús_ik

Kde sa nachádza centrálna nervová sústava ?

Viem že do nej patrí mozog a miecha ale musím to sformulovať do nejakej vety že nachádza sa tam a tama …

Nejlepší odpověď
tuCZek

http://search­.seznam.cz/?sou­rceid=szn-HP&thru=&q=cen­tr%C3%A1ln%C3%AD+ner­vov%C3%A1+sou­stava

Další odpovědi
anonym

Centrální nervová soustava (CNS) je ústřední část nervové soustavy obratlovců, nachází se u páteře a u mozku. Spolu s periferními nervy hraje ústřední roli v řízení jejich chování. Centrální nervová soustava se skládá z mozku a míchy.