Kde původně rostl čajovník?

A kde se dnes výhradně pěstuje?

Nejlepší odpověď
annas

Čajovník čínský je jednou z nejdůležitějších kulturních rostlin světa. Pochází z jihovýchodní Číny, v Číně byl odedávna pěstován, a to nejprve jako rostlina léčivá, později k přípravě nápoje.
Čajovník čínský se pěstuje na plantážích v tropech a vlhkých subtropech. Hlavními producenty čaje jsou Indie, Srí Lanka, Čína, východoafrické země a Japonsko.

Více v odkazu.
http://oko.yin­.cz/30/cajovnik-cinsky/

Stačilo zadat do Google a odpověď jste měl hned.
Doplňuji:
Dálný východ = je nepříliš přesně vymezený termín, který se používá pro označení východní a jihovýchodní Asie.. Sem patří Čína (bez Tibetu a Xinjiangu), Japonsko, Korea, Tchaj-wan, a Vietnam …
Takže Čína patří mezi země Dálného východu a je dominantním státem východní Asie.

Nejstarší zmínka o čaji pochází ze starověké Číny už z třetího tisíciletí před našim letopočtem. Podle prastaré legendy objevil čaj tehdejší císař Shen Nung při jedné z cest po čínské říši. Císař si jednoho večera u ohniště z hygienických důvodů převařoval vodu, když tu lehce zafoukal vítr a několik lístků z keře nad jeho hlavou spadlo rovnou do kotlíku s horkou vodou. Když je chtěl císař vytáhnout, upoutala ho lahodná vůně, která z kotlíku vycházela. Neváhal a vodu ochutnal. Byl překvapen nejen vynikající chutí tohoto nápoje, ale i povzbudivými a osvěžujícími účinky. Císař byl tímto objevem nadšený a pojmenoval zázračný nápoj jako „te“.

http://www.chut­nycaj.cz/histo­rie/
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/%C4%8Ca­jovn%C3%ADk_%C4%8D%C3%­ADnsk%C3%BD

Další odpovědi
ondra07

Např. čajovník čínský pocházi z Dálného východu.
Více tady: http://listnate-kere.atlasros­tlin.cz/cajov­nik-cinsky

Josef.Europa

@annas
" Stačilo zadat do Google a odpověď jste měl hned."

Vy děláte jako kdyby jste odpovídala na otázky jen hrozně nerada a byla nejradši, kdyby tazatelé hledali odpovědi jen přes Google… 🙂
(Nic ve zlém..)

annas

Josefe Europo,
alias Pino76. Zajímavé, že se vyjadřujete naprosto stejně. Opakuji, svůj příspěvek jste měl vložil do diskuze. Není to odpověď.

annas

Pino, názor se vyjadřuje v diskuzi, protože nejde o odpověď.

Zkuste si projít otázky a odpovědi i ostatních uživatelů, dovíte se víc. Právě kvůli tomu, že se zadávají otázky, na něž se dá odpověď přímo vyhledat, ale i z jiných důvodů, odešlo mnoho kvalitných uživatelů…