JájsemRaibek

Kde psát velké a kde malé písmeno?

Dnes jsem četl článek a nezdá se mi psaní písmen, resp. psaní velkých písmen. Domnívám se, že tam jsou chyby, ale třeba se pletu. http://www.lan­skrounsko.cz/cz/zpra­vodaj/4901-centrum-mesta-letos-opet-rozkvete jde o to, že si nejsem jist kde napsat a kde ne velké písmeno v názvu květiny. Dle mého názoru jsou špatná slova: Macešky, Voskovky, Muškáty, ale dobře jsou: Petunia hybrida Sanguna, Begonia semperflorens.
Takže mě zajímá, zda je to dobře či ne.
Doplňuji:
Děkuji, upozornil jsem vydavatele a již je opraveno. Tušil jsem, že jsou tam chyby a s vaší pomocí jsem se ujistil.

Nejlepší odpověď
annas

Máte pravdu.

Co na to odborníci?
„S malým písmenem se píšou rostlinné druhy: přeslička rolní, měsíček lékařský atp. Latinské názvy se píšou u prvního slova s velkým písmenem: Equisetum arvense = přeslička rolní, Calendula officinalis = měsíček lékařský.“
http://priruc­ka.ujc.cas.cz/?id=192

Další odpovědi
marci1

Ano, v českých názvech píšeme rodové i druhové jméno s malým začátečním písmenem, výjimkou jsou jména lidí v druhových jménech.
Psaní latinských názvů :

http://www.dar­winiana.cz/ma­sozravky/blog:2010-07-14-jak-spravne-psat-nazvy-rostlin#ceske-nazvy

gecco

;-DDD

Jóóó – to psala dcera (nebo maximálně neteř) starosty…
S těmi V/m písmeny máš pravdu (aspoň pokud jsem byl schopen postřehnout, celé jsem to nedokázal přečíst), mne zaujaly chybějící čárky, sloh žačky osmého ročníku ZŠ a – hlavně – „Al. Jiráska“…
Skoro, jakoby v Lanškrouně byl Al Capone…
😁