HerbiG

Kde přezimují berušky??

Kde přezimují berušky?? díky :)

Nejlepší odpověď
annas

U nás doma přezimuje několik berušek v prostoru mezi vnitřním a vnějším oknem. Nechávám je přes zimu v klidu odpočívat. Když začne svítit sluníčku, probudí se a vyletí ven.

Další odpovědi
panenka

Berušky Stejně jako ostatní hmyz, ukládají se slunéčkovití k zimnímu spánku. Některé druhy se shlukují do skupin a stěhují se do vyšších poloh (hor), kde zahajují diapauzu (přezimování)

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Slun%C3%A­9%C4%8Dkovit%C3%AD