Autista

Kde převážně žijí zajíci?

Spousta z nás se shodne, že zající žijou na poli, já jsem osobně dokonce viděl jeho polní noru, každopádně byl jsem konfrontován s tím že zajíci žijí i v lese, tak co tedy? Pokud žijí v obou oblastech co kde dělají a proč? Nebo jsou to dvě různý odrůdy jedna lesní, druhá polní? Dělají si díry zajíci i v lese? V čem spočívá problematika žití králíků? Chodí se popřípadě pouze do lesa přiživit?

Nejlepší odpověď
Drap

Jiné

Zajíc si nory nehrabe. To dělá králík. Zajíc žije jak v lese tak na poli. Nejoblíbenější jsou okraje lesa, remízky a podobně. Na poli a loukách se převážně krmí, v lese hledá úkryt před deštěm a před sluncem. Jedná se o dva samostatné druhy, i když je někteří stále zaměňují.

Další odpovědi
annas

Jiné

Je obecně známé, že stav zajlců se zmenšuje.

Jinak u náš žije zajíc polní, jehož domovem je otevřená krajina, pole, louky, kraje lesa.. Jeho hnědá srst způsobuje , že je málo viditelný.

„Jak se žije zajícům v české krajině? Všude číhá ne úplně pěkná smrt “

Velké lány neposkytují dobrou ochranu, jeho život ohrožují postříky, sucho, pesticidy, takže trpí chorobami, zimu přežije jen málo z nich.

https://ekolis­t.cz/cz/zpravo­dajstvi/zpravy/jak-se-zije-zajicum-v-ceske-krajine-vsude-ciha-ne-uplne-pekna-smrt

marci1

Obojí

Rozdíl je v létě a v zimě. 🙂
Zajíc je původně stepní živočich a jeho šíření do střední a západní Evropy napomohl rozvoj zemědělství již od doby neolitu, kdy rolníci mýtili lesy a zakládali pole. Zajíci preferují pole a louky s remízky, křovinatými mezemi a menšími lesíky, případně okraje lesů a paseky. Vyhýbají se hustým lesům, místy však stoupají poměrně vysoko do hor. V zimě se drží spíše v křovinách a na okrajích lesů, přes léto preferují otevřenou krajinu.
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Zaj%C3%ADc_pol­n%C3%AD

paul1

Jiné

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Kr%C3%A1l%C3%AD­k_dom%C3%A1c%C3%AD

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Zaj%C3%ADc

Emefej

Jiné

Zajíc polní dává přednost otevřené krajině, tj. pole, louky, často obývá ovocné sady. V lese se vyskytuje samozřejmě také, ale není to jeho nejoblíbenější stanoviště. V zimě je občas vídám v kolejišti nedalekého nádraží.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Autista

Prosim toho králika si nevšímejte já s těmahle potvorama mam odjakživa problém zajíc,králík(dle mě to samé) a opravu už jsem využil na název kde se tak králik objevil :(