Avatar uživatele
Registrovaný

Kde podat stížnost na školu?

Dcera dostala golf.holí do hlavy,ale učitel.to neřekla,prý nechtěla žalovat.Viděli to 2 spolužáci.Stalo se to venku při hodině a dcera je ted v nemocnici.Mohu se zeptat zdali mužu podat stížnost na školu a žádat o bolestné?Není to totiž první případ na škole.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Proč hned stížnost, když dcera úraz nenahlásila?. Obrátila jste se na vedení školy? Pokud vám vedení školy nevyhovělo, pak bych jednal dál evideují . Jak je to s úrazy - viz odkaz.
---

Všichni žáci školy jsou pojištěni proti úrazu na celém území ČR, pokud se tento stane v době výuky nebo školní akce.

Podmínkou je nahlášení úrazu žákem ihned po jeho uskutečnění. Každý žák je povinen příslušnému učiteli bezodkladně nahlásit i drobný úraz. Případné zhoršení stavu po drobném úrazu je nutné nahlásit nejpozději do dvou dnů. Také dodatečné nahlášení úrazu, který nebyl dítětem oznámen v den uskutečnění, je možné maximálně do dvou dnů, při pozdějším nahlášení nemůže být školou úraz posouzen jako školní úraz.

Pokud je žák následkem úrazu v léčení, škola předá rodičům (nejčastěji prostřednictvím žáka) formulář pro ošetřujícího lékaře. Tento jej po ukončení léčby vyplní a rodiče jej předají zpět škole. Ta jej předá pojišťovně, která rozhodne, zda má postižený nárok na pojistné plnění a v jaké výši.
http://www.zslastuvkova.cz/…


Jinak VYHLÁŠKA 64/2005 Sb. o evidenci úrazů dětí, žáků a studentů ze dne 2. února 2005

http://www.ucitelskenoviny.cz/…

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Stříbrný

Souhlasím s Vámi. Takové hanebnosti musí být po zásluze potrestány. Vaše dcera si za své utrpení zaslouží takové odškodnění, aby se mohla na své trauma pokusit zapomenout třeba na nějaké pěkné dovolené.


Avatar uživatele
Zlatý

Chudáci učitelé. S takovým materiálem pracovat je hrdinství.


Avatar uživatele
Bronzový

Samozřejmě že můžete.
Se zprávou od lékaře můžete podat trestné oznámení u policie České republiky a najmout si specializovanou právní kancelář na tyto události.


Avatar uživatele
Bronzový

Násilí není možné právně vymáhat zpětně! Existuje takzvané násilí se svolením poškozeného - ve chvíli kdy se týraná žena v domácnosti atp. rozhodne nenahlásit zločin, nelze jej zpětně vymáhat... (manžel mě před rokem udeřil,...) Stejně tak i když prokážete, že někdo udeřil vaši dceru (už jen toto prokázání je sporné), pak budete muset vypovědět, že tento trestný čin nebyl ohlášen a že si jej dcera vědomě nechala pro sebe. A tedy že raději mlčela, než aby byla zostuzena, či jakou výmluvu to máte. Nikdo ji nevyhrožoval, aby mlčela atd. - sama se rozhodla souhlasit s oním chováním a tak nemůžete po škole žádat sankci... Můžete se ale pokusit školu zastrašit - pokud si škola není vědoma, že se takovýto čin nedá zpětně vymáhat, můžete to uhrát na dohodu, či tak.
Doplňuji:
Ano, jak se tu někdo zmínil citací - akceptování trestního činu neznamená jen okamžité zamlčení. Lhůta tedy asi je ty 2 dny...


Avatar uživatele
Zlatý

Stížnost na školu? Za co?
Za to, že Vaše dcera nic neřekla?

Nebylo by rozumnější nahlásit škole úraz
a řešit se školou odškodnění z jejího (školy)
pojištění?

Podaří se Vám ještě sehnat zmíněné spolužáky
(po prázdninách už by si nemuseli nic pamatovat)?

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 2239
Zlatý standa 1252
Zlatý ivzez 1004
Zlatý mosoj 686
Zlatý led 547
Zlatý gecco 534
Zlatý zzzzz 450
Zlatý marci1 440
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý JájsemRaibek 422

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.