zjentek

Kde nyní, v časech kovida, koupím ptačí budku, která by se mi líbila?

Obchod, kdy by byl fakt pestrý výběr a měli otevříno. Takže nestačí pouze mít otevříno, ale měli by tam mít také pestrý výběr ptačích budek. Kde bych se měl poohlídnout? Totiž nejsem fanda internetového nakupování (na netu koupit umím, ale nerad – považuji ho za nástroj ďábla).

Nejlepší odpověď
Hufnágl

Máš-li kde, čím a jak, tak si budku udělej sám.

Další odpovědi
Kepler

U nás jsou potřeby pro zahradkáře a chalupáře otevřeny, měli tam i nějaké ptačí budky. Tak se zkus podívat tam.

EKSOT123

Počítám, že si to nepleteš s krmítkem. Zavolej do realitky, zadáš jim parametry, optimální výšku stromu, jestli to plánuješ na založení rodiny nebo na penzi apod. Doporučuji si zjistit četnost kun, strak a dalších nepřátel v místě … Pěkné krmítko uděláš např.ze slabých březových polínek, budky jsou podle mě nejhezčí z dutého stromu. Pokud není dutý, dá se špalík nebo poleno rozštípnout, vyřezat nebo vydlabat a obě části zase spojit podlahou apod. Nejlépe dělat z ještě syrových nerozpraskaných po­len.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

zjentek

Eksot, jasněžě KRMÍTKO (šlo o chyták na Hufnágla)! (; D; D;

zjentek

Ale to plytký plech na pečení umí taky, je však třeba to trocha doladit – natunit! Představ si ho na správným místě (třeba cihlová zídka), okolo plechu čtyři cihly a na nich obrácený lavor, jako stříška. V takovým krmítku se ti fógli nemusí hamovat… a to ani nenapíšu, že si lavor můžeš třeba i pomalovat… umíš si představit tu okrasu? (;

zjentek

Hufnágl, NE! Chci kupovanou… chci za ni utratit. Mám depku ze samoty a chci pozvednout náladu blahým pocitem ze šopingu… jinak díky za radu… by mě samotnýho fakt nenapadlo woe.

zjentek

…a nakonec ti fógli mohou na zahradě zobat i z plechu na pečení, když na to přijde… proč bych vyráběl ZROVNA BUDKU jako, to mně pověz.

Hufnágl

Třeba i jako okrasu zahrady.