Avatar uživatele
Lotty

Kde nechat vyměnit poničené bankovky?

Mám několik poničených bankovek, které bych potřebovala vyměnit za neponičené. Jde o to, že se mi na kabelku, kde obvykle peníze nosím, vylila voda, prosákla do peněženky a poškodila asi čtyři bankovky. Dvě bankovky se trošku do sebe vpily – do zelené stovky se na okraj vpila červená dvoustovka. Ochranné prvky zůstaly jakž takž zachované. Jen na té červené dvoustovce se objevil nějaký hnědý flíček, otisk od mince, asi od padesátikoruny. Takže kam mám zajít, aby mi penízky vyměnili? Na poštu? Na obecní úřad? Kam? Děkuji za odpovědi.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? panenka, pekynka před 5020 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Miroslavst

Do banky, nejlépe tam kde máš účet, protože by to mohlo být bez poplatku. Nevím jak která banka, některé si účtují poplatek pro cizí, některé pro všechny.
Protože i pošta je vlastně banka, tak i tam by to šloÚřad s tím nemá nic společného.
Pokud by v bance dělali problémy, že chtějí poplatek, tak je ulož v hotovosti na svůj účet a pak vyber z bankomatu nepoškozené.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
mojitek

Banka Vam ponicene bankovky ze zakona dokonce MUSI vymenit …

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Bumbes

Za totáče jsem to vyřešil v Bance a dokonce zadarmo. Myslím, že se tyto praktiky skoro nezměnily, ale asi už to zadarmo nedělají.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Poškozené bankovky vyměňuje jedině Česká národní banka. Ostatní banky pokud Vám je vezmou, je tam posílají.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
oskar

Banka,ale mám takový dojem,že když je více poškozená tak něco vam strhnou.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
nabubindes

bankovky… to jsou peníze? zkus to v čistírně.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek