Lotty

Kde nechat vyměnit poničené bankovky?

Mám několik poničených bankovek, které bych potřebovala vyměnit za neponičené. Jde o to, že se mi na kabelku, kde obvykle peníze nosím, vylila voda, prosákla do peněženky a poškodila asi čtyři bankovky. Dvě bankovky se trošku do sebe vpily – do zelené stovky se na okraj vpila červená dvoustovka. Ochranné prvky zůstaly jakž takž zachované. Jen na té červené dvoustovce se objevil nějaký hnědý flíček, otisk od mince, asi od padesátikoruny. Takže kam mám zajít, aby mi penízky vyměnili? Na poštu? Na obecní úřad? Kam? Děkuji za odpovědi.

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Do banky, nejlépe tam kde máš účet, protože by to mohlo být bez poplatku. Nevím jak která banka, některé si účtují poplatek pro cizí, některé pro všechny.
Protože i pošta je vlastně banka, tak i tam by to šloÚřad s tím nemá nic společného.
Pokud by v bance dělali problémy, že chtějí poplatek, tak je ulož v hotovosti na svůj účet a pak vyber z bankomatu nepoškozené.

Další odpovědi
mojitek

Banka Vam ponicene bankovky ze zakona dokonce MUSI vymenit …

Bumbes

Za totáče jsem to vyřešil v Bance a dokonce zadarmo. Myslím, že se tyto praktiky skoro nezměnily, ale asi už to zadarmo nedělají.

mosoj

Poškozené bankovky vyměňuje jedině Česká národní banka. Ostatní banky pokud Vám je vezmou, je tam posílají.

oskar

Banka,ale mám takový dojem,že když je více poškozená tak něco vam strhnou.

nabubindes

bankovky… to jsou peníze? zkus to v čistírně.