ShadyPony

Kde nechat kynout těsto, když se zrovna netopí?

Pokud dám těsto pod utěrkou na přímé slunce, zkazí se?

Nejlepší odpověď
annas

Když svíti slunce, dám mísu s těstem přikrytou utěrkou na okno,.

Ale teplota by měla být tak kolem 25 stupňů, takže nikoliv na přímé slunce., tam těsto okorá dříve než stačí vykynout.

Někdo radí dát mísu do peřin. Když je v místnosti chladněji, dám do mísy s teplou vodou. Někdy do vypnuté vlažné trouby,

Každý má jiné zkušenosti.

Další odpovědi
Dochy

Žena dává do el. trouby nastavené na 30°.

Klaproth

Nepeču, ale manželka to dává do domácí pekárny nastavené na program kynutí.

Kepler

Nemělo by, je ale otázka, jestli by to sluníčko dokázalo vyhřát. Já bych si s ním pro jistotu vlezl pod peřinu a v rámci možnosti spustil ještě plynové topení. Smrádek, ale teploučko…

huxa

Přikryji a dávám do vypnuté trouby 🙂

Lamalam

V pekárně, pokud má samostatný program na kynutí.