Kryšpín

Kde nálezt plantáže japonských topolů v České republice?

Příbuzný nemůže sehnat palivové dřevo z Japonských topolů, topí dřevem kubík 1200 kč a údajně před několika lety byla vládní a mediální velká kampaň jak rychle a kvalitně rostou a že to bude levné ekologické topení pro obyčejné lidi.

Nejlepší odpověď
annas

Japonské topoly se pěstují na Vysočině, zde sr prodávají i jejicjh sazenic.

"Polde vyjádření MZ nejsou jejich plantáže evidované, protože ministerstvo eviduje jenom ty, kteří rychle rostoucí dřeviny pěstují na víc než jednom hektaru pozemků. Přitom japonský topol může být zajímavým alternativním zdrojem tepla pro rodinné domy.

Jenže ekologové se rozšřiování topolů brání, protože se rychle rostoucími topoly vlastně znehodnotí poslední nejcennější půdy, které v přírodě máme – různé teplomilné stráně nebo mokřadní louky, které nejsou úplně vhodné pro obhospodařování,“ vysvětluje znepokjení David Číp z Českého svazu ochránců přírody. "

https://vysoci­na.rozhlas.cz/ze­medelci-z-vysociny-zacali-na-pole-sazet-japonske-topoly-7141721

Nabídka palivového dřeva z japonských topolů, šlo o letošní rok.
http://www.vy­pestujsiles.cz/pa­livove-drevo/

Další prodej
http://www.rychle­rostoucitopol­.cz/124-palivove-drevo/

Nevím, odkud jste, tudíž je lepší, když si vyhledáte prodej ve své oblasti.

Další odpovědi
Drap

Mám jich asi dvacet za domem. Ještě nejsou moc vysoké. Vloni jsem je všechny pokácel a znovu rostou z pařezů. Topolových porostů znám hned několik.

Kryšpín

Děkuji za odpověd, ovšem ceny jsou stejné jak smrkového a borovicového dřeva

annas

Je třeba dobře zvážit, zd měkké nebo tvrdé dřevo, které vydrží v kamnech déle.