Avatar uživatele
JájsemRaibek

Kde naleznu v PC ikonu na vypnutí počítače?

Mám windows 8.1 a pokud chci počítač vypnout, musím najet myší na pravou stranu obrazovky, zde chvíli počkat až mi vyjede nabídka, sjet dolu na nastavení a teprve zde si vybrat vypnutí.
Bylo by možné, abych si ikonu na vypnutí PC (standardní vypnutí) umístil na plochu?

Moje představa je taková, že po kliknutí na ikonu vypnutí přímo na ploše by se rozbalila nabídka zda vypnout-restartovat. Tudíž žádné najíždění myši, čekání a vybírání, prostě jen dvě kliknutí – vypnout a vypnout.

Rovněž jsem našel tlačítko vypnutí po stisku klávesy windows na té ploše s dlaždicemi. Já bych byl však rád, pokud bych tu ikonu měl na klasické ploše, která se mi ukáže např. po zavření internetového prohlížeče.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? anonym, gecco před 3139 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
arygnoc

použite napr [win]+[i]

alebo na ploche si vytvorte „ikonu“:
pravé myšítko
Nový
Zástupce
vložte text (bez úvodzoviek) „shutdown.exe /s/t 0“
[OK]

😉

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
jáára

Když ti ten vypínač na hlavní obrazovce nevyhovuje, tak si vytvoř zástupce na ploše. „Shutdown -s -t 00“ a ulož to. Ikonu tomu dej jakou chceš, a když na to klikneš, tak se počítač vypne.
Zdar

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
štamgast

No jo, zlatý sedmičky. Dlaždicovej hnus, ve kterým nic pořádně nefunguje.
Tlačítko pro vypnutí se na plochu dát nedá a to v žádným OS. Není to totiž program.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Dej si do 8,1niček nabídku start,pak to je snadné,potom snadno pc budeš vypínat.
8.1ničky jsou jedny z nejlepších os co jsou na trhu.
http://www.cax­mix.cz/2013/09/­19/jak-dostat-nabidku-start-do-windows-8-1-kdyz-vas-microsoft-stale-ignoruje/

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
arygnoc

@štamgast:
je to program.
volá sa shutdown.exe

😉

před 3139 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek