MasterGames

Kde najít výslovnost cizích vlastních jmen nebo měst?

Nemyslím angličtinu, ale např. francouzštinu, holandštinu a méně obvyklé jazyky.
Jedná se o to, že když se učím zeměpis, tak bych rád věděl výslovnost toho cizího města nebo v literatuře nějaká zahraniční jména.
Předem děkuji za odpovědi :D

Odpovědi
Kelt

Tak třeba výslovnost francouzských měst a jmen je v každé učebnici francouzštiny pro začátečníky. Francouzština má jasná pravidla výslovnosti, podobně je na tom i španělština. Nevím, na co potřebuješ třeba holandštinu, všichni Holanďané umí anglicky. V Irsku jsou sice názvy ulic v irštině a když jedeš autobusem, tak se hlásí název stanice v angličtině i v irštině. No a nějaké složité názvy v Mexiku, v Mongolsku , a třeba v Číně nebo v arabsky mluvících zemích, to podle toho, když se o tom mluví.