wendyX

Kde najít vlastníka obchodní značky (event. ochranné známky) určitého konkrétního výrobku? ⇩

Před pár dny jsem při běžném nákupu narazil na zvláštní podivnost. V regále s máslem jsem vybíral z několika druhů a potom sáhl po čtvrtce s velkým nápisem ‚Pragolaktos‘- v domnění, že jde o náš, český výrobek…

Protože už ale vím, jaká ‚označovací džungle‘ dnes v tomto směru panuje- nedalo mi to a ověřil jsem si další údaje z obalu- a nestačil se divit! Je zde totiž uvedeno:

  • země původu: Německo (!)
  • ve ‚veterinárním oválu‘ uvedeno: DE/SN 016/EG (což je také Německo)
  • výrobce: Sachsenmilch Leppersdorf GmbH- Německo
  • kód EAN začíná 402… (prefixy 400–440 má Německo)

Takže probůh- proč ‚echt‘ německé máslo nese název ‚Pragolaktos‘? Kde tedy lze nalézt vlastníka této obch. značky- jsou tato data někde volně dostupná? Děkuji.
P.S.
…ale máslo- ač ze středu cenového rozpětí- bylo skutečně dobré! 🙂

Nejlepší odpověď
annas

Snad vám pomůže tato informace.

"…Jedním z osamostatněných podniků se stal i Laktos se sídlem Praze 9-Kyjích, který byl v době zahájení provozu v květnu 1981 nejmodernější a největší mlékárenský závod ve střední Evropě.

Tento podnik byl následně 1.1.1991 zare­gistrován jako státní podnik Pragolaktos. K jeho privatizaci došlo 1.12.1992, byla založena společnost Pragolaktos a.s.

V roce 2004 došlo ke sloučení společností Alimpex spol. s r.o. a Pragolaktos a.s., kterým vznikla společnost ALIMPEX FOOD a.s.. V roce 2004 byla zapsána do obchodního rejstříku nová výrobní společnost Mlékárna Pragolaktos, a.s..
Společnost byla postupně majetkově propojována se skupinou Müller. Od roku 2010 je Mlékárna Pragolaktos a.s. ve 100% vlastnictví Sachsenmilch Leppersdorf GmbH (člen skupiny Müller) a specializuje se na produkci trvanlivého mléka a smetany vyráběných na špičkových technologiích firem Tetra Pak a SIG Combibloc. V současnosti patří k nejvýznamnějším zpracovatelům mléka v ČR. S využitím nejmodernějších technologií zpracování a balení mléka je zajištěna nejvyšší jakost výrobků a zároveň maximální možná efektivita výroby.Kvalitativní úroveň výroby dokladuje i certifikace dle standardů IFS."

http://www.pra­golaktos.cz/

Ztráta Pragolaktosu
http://prazsky­.denik.cz/pod­nikani/mlekar­na-pragolaktos-se-loni-propadla-do-ztraty-43-8-milionu-20160829.html

Další odpovědi
marci1

Od roku 2010 je Mlékárna Pragolaktos a.s. ve 100% vlastnictví Sachsenmilch Leppersdorf GmbH (člen skupiny Müller) a specializuje se na produkci trvanlivého mléka a smetany vyráběných na špičkových technologiích firem Tetra Pak a SIG Combibloc. V současnosti patří k nejvýznamnějším zpracovatelům mléka v ČR.
http://www.pra­golaktos.cz/

Drap

to je stejné jako se Škodovkou. Taky se prezentuje jako domácí značka, přesto tam má pouze naše lidi, kteří to vyrábějí a vlastníkem jsou Němci. Je to běžný obchodní trik. Koupím firmu i s prosperující značkou a tu používám z důvodu větší obliby a většího zisku. Nenajdeš u nás velkou firmu, která by měla domácího vlastníka.

mvk

Nicméně odpověď na otázku zní: www.upv.cz