STUDENTKAEVA

Kde najít ve volné přírodě vřes?

Potřebovala bych najít vřes do školy.Kdyby nebyl potřeba kořen tak bych jej „ufikla“ na zahradě,ale z kořenem mně to rodiče nedovolí,myslíte že jsou místa v Česku kde vřesy najdu(krom obchodů z květinami)?
Doplňuji:
A myslíte že by učitelka uznala i kupovaný,v mém okolí se opravdu nevyskytuje(dle vyjádření lesníka)?

Nejlepší odpověď
anonym

Odkud jsi??
😉
Vřesoviště najdeš skoro všude, kde je kyselá půda neúrodná tak, že vřesy a vřesovce nejsou vytlačovány náročnějšími druhy – v horách Šumava, Krušné,Krkonoše, Jeseníky…), ale kupodivu i třeba v Podyjí.
A mimochodem – myslím, že ani kdyby sis vyrýpla ze skalky rostlinu i s kořenem, by tě rodiče ´nezbili´ – pokud máte na zahradě kyselou půdu (a plejete z vřesu nežádoucí ´vetřelce´), daří se jim dobře.
Doplňuji:
Ty jsi dobrá…
;-D
Jak mám vědět, co by učitelka „uznala“???
Na druhou stranu – pokud jde o učební pomůcku (např. do herbáře), bude jí to jedno. Pokud jde o to skutečně v přírodě vřes najít, stačit jí to nebude.

Další odpovědi
Lamalam

V lese, nejčastěji pod borovicemi na písčité půdě.

Emefej

Byla jsi někdy v lese?

www

Abys cokoliv kupovala učitelka určitě nechce a pokud nic nenajdeš, klidně se přiznej.
A mně se zase nechce věřit, že v okolí nikde vřes nenajdeš. Stačí dostatečně vlhká lokalita v lese, na louce, od nížin až po hory. Stačí se podívat jak vypadá, vytipovat lokalitu a jít.
P.S: spíš než tvého lesníka (dnes jsou spíše hospodáři) bych se ptal starších lidí.
Zkušenost