Seberbo177

Kde najit smysl života?

Štve mě celý život, lituji toho že sem se narodil, nikoho nemam, driv sem se uklidnoval (jen představy) že budu mocny a bohaty ale to už mě přešlo. Nemam zadnou motivaci zit, pro koho žit, pro co žít, důvod žít, je to jen nesmyslné vstavani do prace a z prace, chozeni domu, lkoukani na televizi kde nic nedavaji nebo cumeni tady na zpovednici a cteni tech koktn. Člověk by chtěl třeba normalne zit jit do kina, do parku a při tom svobodně dýchat bez roušek, ale to toho chci asi moc. Jen do konce života chodit do práce, z prace, koukat na tv, do odpornyho hnusnyho mobilu ktery nesnasim!! 60 let než se člověk dostane do důchodu, kde bude 24hodin stát na mistě a čekat na to než si ho odnese zubatá, samozřejmě s rouškou. Na normální život clověk nemá nárok, člověk má povolení pouze otročit, spát a cumet na televizi, i když má třeba 25000 plat a utratí 10000 protože bydlí u rodiců tak nic dělat krome cumemi.na televizi nebo do hnusneho mobilu ktery za ta leta nesnasim, ze kdyz bych ho nepitreboval k praci a na komunikaci s rodinou nejradeji hodil z okna pak vyšel ven a ten.hnusnej klump ničici duši znicil.

Nejlepší odpověď
ten který je

A co třeba proti tomu něco udělat?Vyrazit do přírody na kole nebo jako turista,vzít si fotoaparát a fotit krásy přírody.Zamyslet se o podstatě světa,jeho historii a číst knihy,vzdělávat se.Najdi si nějakého koníčka.Založ si rodinu a přijdeš na jiné myšlenky.Televizi klidně vyhoď z okna.;-)

Další odpovědi
Mc Merkurion

… jó, jaký si to uděláš, takový to máš …

marci1

V sobě. 🙂
Proč děláš věci, které tě nebaví a nepřináší ti radost? V době „covidové“ žijeme momentálně všichni a musíme se s tím vyrovnat. Plakat nad rozlitým mlíkem nám nepomůže. TV nesleduj, mobilu se zbav. Zamysli se nad tím, co by ti přinášelo radost. Pokud máš představu, že smyslem života musí být něco velkolepého a ohromujícího, zbav se jí. Raději se zaměř na úplně cokoliv, co ti zkrátka bude připadat smysluplné a co tě bude činit šťastným.
Přestaň se brát příliš vážně a udělejte si ze života hru. S radostí a lehkostí jdou věci mnohem snáz.
Používej humor, úsměv a zjistíš, jak „snesitelná“ je lehkost bytí. 🙂

charlesss

Enormní krize potřebuje enormní změnu. Zkoušej šilenosti, co jsi nikdy nezkusil a v dnešní době jdou:

  • zkus se otužovat ve studené vodě, nakonec budeš schopnej vydržet i v zamrzlém jezeře, posílíš imunitu i svou fyzickou sílu
  • posiluj – to jde všude
  • nauč se meditovat – pronikneš do hlubších stavů vědomí
  • jestli nemusíš dělat nic jiného, zavři se na týden do úplné tmy, žádné světlo nesmí proniknout
  • choď bos (určitě i bez ponožek)

elkon

Typická řeč líného slabocha a sobce, který nechce se sebou nic dělat. Ublížený „chudáček“. Smyslem života je mít rodinu a vychovávat děti. Normální život je takový, jaký si kdo udělá. Možností je stále dost. Život může být značně rozmanitý. V řadě věcí pomohou kamarádi, nebo přátelé. Opřít by se člověk měl umět i o rodinu, ze které vyšel, pokud rodina normálně funguje. A chlap by neměl nikdy fňukat jak malá slečinka.

da ny

Co je to „nornálně žít“? Já chodím stále do parku, sama i bez roušky. Nikdo mi v tom nebrání. Co omezuje Vás? Lenost? Jste lenoch, bez fantazie?
… jó, jaký si to uděláš, takový to máš …
Slabý jedinec, bez ambicí, cíle, bez vzdělání, bez zálib, koníčků…
Morous, bez přátel (?), visící rodičům na krku? Kdyby ste bydlel sám, musel uhradit bydlení, zařídit byt/domácnost. Nakupovat si, vařit, prát a starat se alespoň o sebe, zjistil byste, že 25 tisíc je pro jednoho tak akorát a manželku na MD/s dítětem byste stěží uživil (bez pomoci třeba rodičů). Chybí Vám vojna, jako řemen ;D.
Víte „prd“, co je bída, hlad, svrab a neštovice, nemoc (omezení) a nesvoboda.
To totiž člověka zocelí, ne jen sport. Kolik jste přečetl knih, klasiku, hodnotných i komických?

Prospěly by Vám tak 3 měsíce práce v LDN, na interním oddělení nemocnice, nebo na onkologii apod. To je škola života!
Dělejte něco, kde můžete být prospěšný, užitečný, práci, která Vás uspokojí, unaví i posílí (třeba na duchu).
Posilte třeba řady hasičů, řidičů sanitek, záchranářů. Alespoň budete při tom čekání
na zubatou užitečný. Vezměte si do péče děti, které přišly o rodiče, nebo mají špatné. Studujte, vzdělávejte se.

Stěžovat si a nic nedělat umí kdejaký „jouda“.

annas

Zkuste se podívat do archivu, otázka je zde nejméně 20× Snad najdete odpověď.

https://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=smysl%20%C5%BE­ivota%20

„Smysl života Hledat smysl života, to je jako hledat brýle, které máš na nose.“ — Peter Gregor

Čekat znamená těšit se. Dokud se máš na koho těšit, život má smysl.“ — Ivan Klíma

„Konečným smyslem existence je neexistence smyslu. Ne tedy nesmysl, ale právě chybějící smysl. Ten hledají hledači smyslu, tedy filozofové.“ — Jaroslav Putík

Zdroj: https://citaty­.net/citaty/259859-peter-gregor-smysl-zivota-hledat-smysl-zivota-to-je-jako-hleda/

„Každé období našeho života má svůj smysl. Možná jsme někde, kde nechceme být, ale zároveň jsme někde, kde zrovna potřebujeme být.“
Petr Havránek

https://kazdy­denscitatem.cz/mo­tivacni-citaty/kazde-obdobi-naseho-zivota-ma-svuj-smysl/

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Seberbo177

Dany – co to sem pleteš? Pokud človek nemusi platit najem protoze ma vlastmi byt 25000 je vic než dost, a proč sem pleteš nejakou rodinu přece sem o ničem takovem dopsal, nevim jak si zjistila uroven vzdelani (ano vzdelani je (zatim) nic moc, ale lide jsou na tom mnihem hur nemaji ani zakladku ja aspon ss mam i kdyz to je bezcenne samozrejme ale o tomhle prece nemluvim, mluvit o tom jaky smysl ma zit 60 let kdyz clovek bude muset desitky let nosit rousky.

elkon

Smysl života nemá s rouškami nic společného. A nikde není psáno, že budeš 60 let nosit roušky. Používej mozek a sleduj co se děje a jak se situace vyvíjí.