martinecek20

Kde najít ponaučení o závisti ?

Dobrý den ve škole máme za úkol udělat bajku avšak nevím jaké ponaučení „šoupnout“ nakonec,nejlépe něco o závisti ale na googlu to nějak nenajde vždycky to najde třeba blogy typu "já jí teda ty šminky fakt závidím"apod. což mě dost fascinuje nevíte o nečem ? pr zvídálky tu napíšu i jaká to je bajka:Delfín a Osel

Jednoho dne se osel prochází a najednou dostane žížen,tak jde k vodě,kde uvidí delfína jak plave ve vodě a osel se jej zeptá „Jaké to je plavat ve vodě?“ delfín na to odpovídá „Hezké,protože máš potravu a vodu na dosah ploutve“ aha… odvětví osel.(Dál jsem to nedomyslel ale asi to bude nějak takto)Osel závidí že delfín může plavat a tak jelikož neví že se může udusit jde do vody.Následně se utopí.
A z toho plyne ponaučení:

A pokud budete moct tak to můžete ohodnotit jestli je to hezké nebo ne či by jste něco změnili,pište :)

Nejlepší odpověď
annas

Závist zaslepuje nejen oči, ale především zatemňuje rozum.