Břetislava

Kde najdu volební výsledky sudetských Němců (voličů) z 30. předválečných let a jejich výpady vůči Čechům na Šumavě?Díky

Odpovědi
Achaleus

Zamlčené dějiny od Krystlíka – kontroverzní knížka… Zejtra ti to sem napíšu.
našel jsem jen jeden údaj. v r. 1935 z parlamen­tních voleb vzešla jako vítěz SDP s 15,2% (44 křesel v parlamentě) přičemž tehdy se k německé národnosti hlásilo 21,9% (3 232 000)obyvatel (údaj ze sčítání lidu r. 1930)