Avatar uživatele
Registrovaný

Kde najdu seznam nutného vybavení(dle norem), všechna povolení a potřeby ke kolaudaci, na otevření nové kavárny-cukrárny

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Odpoveď byla označena jako užitečná
Avatar uživatele
Zlatý

Dobré ráno. Snad Ti to pomůže.
Cukrárna – kavárna je provozovna stravovacích služeb, která musí být provozována v souladu s Nařízením Evropského Parlamentu a Rady(ES) č. 852/2004 o hygieně potravin a Nařízením Evropského Parlamentu a Rady ( ES) č.178/2002 o , kterým se stanoví obecné zásady požadavky potravinového práva, dále se zákonem č. 258/2000 Sb. o ochraně veřejného zdraví a o změně některých souvisejících zákonů, vyhláškou č. 137/2004 Sb. o hygienických požadavcích na stravovací služby a o zásadách osobní a provozní hygieny při činnostech epidemiologicky závažných ve znění vyhlášky č.602/2006 Sb.
Legislativa, která s danou problematikou úzce souvisí je i zákon č. 110/1997 Sb. o potravinách a tabákových výrobcích a Nařízení vlády č. 361/2007 Sb., kterým se stanoví podmínky ochrany zdraví při práci.
Pokud Vám jde teprve o provozní záměr, je důležité, zda vznikne cukrárna ze stávajících prostor a dojde pouze ke změně užívání nebo zda půjde o stavbu novou. V tom případě by musela být na místně příslušnou KHS předložena projektová dokumentace zpracovaná v souladu se stavebním zákonem k vydání stanoviska a teprve pak by byla provozovna kolaudována, přičemž KHS by vydávala stanovisko i ke kolaudaci.
Nařízení ES lze nalézt na webových stránkách KHS Královéhradeckého kraje.

Zdroj: http://www.khskk.cz/articles.p hp?article_id=214

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Bronzový

To záleží na mnoha věcech - zda je to nová stavba či přestavba,na co bylo vydáno stavební povolení,zda je třeba rekolaudace a další. Z vlastní zkušenosti doporučuji začít na Okresní hygieně.Tam přednést svůj záměr,svoje představy a oni zpravidla řeknou své podmínky,včetně onoho stavebního povolení. No a druhá věc - věřím,že máš udělán marketinkový průzkum.Tedy to,kolik je podobných zařízení v okolí,zda nové zařízení bude mít potřebný spád a další.Ono to někdy totiž vypadá tak,že si člověk řekne - budu podnikat v - a teď jde po ulici a něco vidí a rozhodne se pro to či ono. A tak třeba u nás máme v ulici na 50 metrech 4 květinářství, na malém náměstí 3 prodejny pro zvířata,pod poštou 3 pekařství a pod.Ale na druhém konci města,třeba blízko sídliště nic.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Finance a podnikání

Zlatý Drap 1126
Zlatý ivzez 531
Zlatý mosoj 507
Zlatý Hlada 362
Zlatý Kepler 299
Zlatý gecco 271
Zlatý annas 265
Stříbrný Pepa25 252
Zlatý led 225
Zlatý Dochy 215

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.