Kde najdu přesný recept na přípravu jídla MANA MARK 4 z vlastních ingrediencí?

Určitě to už někdo řešil. Toto jídlo se prodává za 5100/měsíčně, pokud jej tedy chcete konzumovat 5× denně, a to je naprosto neúnosná cena v případě že nežijete sám ale jde třeba o tříčlennou rodinu (15 tis měsíčně za jídlo? Holý nesmysl, a žádné množstevní slevy pro rodiny výrobce nenabízí, zjevně cílí jen na singles)

Existuje na webu místo, kde by se už nyní metodou reverzního inženýrství hledal přesný recept na přípravu jídla MANA MARK 4 z vlastních dílčích surovin? Nepodařilo se mi najít, zřejmě takový projekt bude nutné teprve založit.

Díky za odpovědi. Vojto, ten odkaz je super, ale zdá se, že je tam chybka správně je to asi www.completefo­ods.co bez toho m na konci 🙂 asi kamufláž 😁

Ono to nějak půjde po domácku sesypat dohromady, výrobci many začínali jako študáci, kteří si to míchali z dostupných fitness potravinových doplňků po domácku dávno před tím než se jim s tím podařilo prorazit na trh takže to jít musí 🙂

Odpovědi
Vojta24

Jo tohle jsem taky resil. Kdyz se podivas na slozeni, ktere uvadi sam vyrobce, tak praskova slozka je hlavne mix dvou zakladnich slozek: Maltodextrinu a Izolovaného sojového proteinu. Olejova slozka je pak prevazne jen repkovy olej, ale ve skutecnosti je to mix vice druhu oleju (ten repkovy tam prevazuje). Takze domaci priprava by asi nemusela byt slozita, staci jen prijit na to v jakem pomeru tam tyhle slozky jsou aby to dalo prave ty optimalni nutricni hodnoty podle doporuceni EFSA, par lidi se o tohle pokousi na webu www.completefo­ods.com (sekce recepty, najdi si tam jen české a mezi nimi je receptura ManaX). Kdyz si to mixnes sam, cena se tim propadne sotva na ctvrtinu, je videt ze u many se hodne plati za marketing a tu jiste nakladnou opici ve skafandru, ktera taky musi neco zrat 🙂

Kepler

Celkem rychle jsem našel tohle: https://mojema­na.cz/?utm_sou­rce=seznam&ut­m_medium=cpc&ut­m_campaign=CZ+-+DO+-+Vyhledavani+-+Brand&utm_con­tent=Mana+a+mo­je+mana+-+frazova+a+vol­na&utm_term=ma­na , ale to jsi jistě našel taky. Samozřejmě to není přesný recept, počítám, že si to výrobce chrání. Nezdá se mi schůdné, že by se ta Mana dala připravovat v domácích podmínkách.

anonym

2kepler: ono to schůdné bude, je to jen směsice běžně dostupných potravinových doplňků které se prodávají ve velkém ve fitness centrech, viz odpověď vojty který vypíchnul maltodextrin, sojový izolát a řepkový olej jako klíčové složky doplněné o nějaké vitamíny, sladidla a aromata. Navíc mana prý začínala tak že si pár študáku vyrábělo tohle jídlo po domácku a ve velkém to rozjeli později 🙂 takže to po domácku jít prostě musí 🙂

anonym

2vojta: díky za tip. Nemyslel si web www.completefo­ods.co ? … protože .com zřejmě neexistuje 🙂 Každopádně díky, prozkoumám to.

anonym

každopádně, jestli to chápu tedy správně o sacharidy se stará v tom jídle právě maltodextrin, o bílkovinu sojový izolát a o tuky pak řepkový olej (asi díky nejlepšímu poměru nenasycené složky proti té nasycené) ostatní oleje se zdá že jsou tam dost do počtu, asi jen kvůli vůni nebo prostě jen proto aby recept nepůsobil moc jednoduše 🙂 ale co já vím, na tohle odborník rozhodně nejsem. Chtělo by to kolem tohoto problému seskupit potravinové technology, prostě profiky, kteří to v tom uvidí hned :)