samicek333

Kde najdu nějaké články na téma: Josef Čapek – ilustrace pro děti?

Hledala jsem všude možně, ale nikde to nemůžu najít. sháním text, ne obrázky.

Nejlepší odpověď
annas

Josef Čapek byl také velice činným ilustrátorem knížek pro děti. „Roku 1931 doprovodil jednatřiceti kresbami "Letňásky“ Pavla Suly, roku 1933 sedmnácti kresbami, z toho osmi barevnými „Žabákova dobrodružství“ Kennetha Grahama, šestnácti kresbami, z toho třemi barevnými, knihu Karla Poláčka „Edudant a Francimor“ a třiceti kresbami „román pro děti“ Václava Řezáče „Kluci, hurá za ním!“ Roku 1934 vyšla Řezáčova knížka „Poplach v Kovářské ulici“ s jedenadvaceti Čapkovými kresbami."
http://capek.mis­to.cz/jcapek.html

Něco z Wikipedie http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Jo­sef_%C4%8Capek
Čapkův příklon k tvorbě pro děti kolem roku 1928 je patrný i v jeho knižní grafice. V tomto období ilustruje nejčastěji knihy pro nejmenší čtenáře: např. Žabákova dobrodružství – K. Graham, Edudant a Francimor – K. Poláček, Kluci, hurá za ním!, Poplach v Kovářské uličce – V. Řezáč … I v těchto ilustracích je patrný čapkovský humor a hravost, rozpustilost a fantazie. Vtipnými kresbami doprovodil v letech 1928–32 také knihy Karla Čapka Zahradníkův rok (1929) a Minda čili O chovu psů (1930).