ZangetsuTS

Kde najdu informace o Diogo Rodriguesovi? ( Mořeplavec )

Prosím kde -.- nemůžu najít
Strýček google.. jo díval sem se .. jediná wiki.. a na cz wiki nic není -,–

Nejlepší odpověď
anonym

Na netu, Wiki, Dějiny lidstva, Světoví mořeplavci aj.

Přikládám odkaz na první dvě možnosti:

Cabrillo, Juan Rodriguez, *1496 – †3.1.1543 …

[kabriljo] Juan Rodriguez de, asi *1496 – †3.1.1543, portugalský conquistador a mořeplavec ve španělských službách. S H. Cortezem se účastnil dobývání aztécké říše, v letech 1542–1543 se svou výpravou objevil mj. záliv San Diego.

www.cojeco.cz/in­dex.php?detail=1&id_des­c=13312&title=Ca­brillo&s_lang=2

Juan Rodriguez Cabrillo – Wikipedie

Juan Rodriguez Cabrillo (1499?Portugalsko – 3. ledna 1543 západní pobřeží USA) byl portugalský mořeplavec ve španělských službách. V roce 1520 plul s Pánfilem Narvaézem do Mexika, po vzájemných neshodách přešel na stranu …

cs.m.wikipedi­a.org/wiki/Ju­an_Rodriguez_Ca­brillo

Další odpovědi
Pájo

Pomocí překladače Google prozkoumej i cizojazyčné internetové odkazy, smysl článků určitě pochopíš:
http://transla­te.google.cz/tran­slate?hl=cs&sl=­pt&u=http://pt­.wikipedia.or­g/wiki/Diogo_Ro­drigues&prev=/se­arch%3Fq%3DDi­ogo%2BRodrigu­es%26start%3D10%26hl%­3Dcs%26client%3Dfi­refox%26hs%3DZ­M3%26sa%3DN%26rls%3Dor­g.mozilla:cs:of­ficial%26biw%3D1­600%26bih%3D706&sa=X&e­i=OsA3UdC1HOq­B4gSV0oHYDw&ved=0CGEQ7­gEwBjgK