zjentek

Kde najdu aktuální varování před počasím a podobné výstrahy s předstihem několika desítek minut?

Aby bylo možno se dopředu informovat o situacích, jako mě potkala například včera, kdy zde píši otázku, v které se zajímám o to, jak kde probíhají avizované bouře, přitom v lokalitě mám naprostý klid, co se počasí týká, jen z dáli pozoruji záblesky blesků, sem tam dunivé zahřmění „jakoby“ z jiného světa, vzdáleného, a najednou, během několika minut (do čtvrt hodiny) se prohne strom pod náporem nárazového větru, vše pohasne, protože lokalita přijde o proud a znenadání, opravdu během čtvrt hodiny od psaní otázky přijde neuvěřitelá smršť a doslova peklo na zemi v podobě bouře.

A tak se ptám, kde bych před podobnými jevy a událostmi našel varování, anebo co udělat, abych byl varován, pokud mám tedy čtvrthodinu, což je dostatek času k tomu, případně si zachránit vlastní život… kejhák. Prostě aby se události podobné té ze včerejška již neopakovaly. ); …Žijeme přece ve 21. století a je to doba technologického rozmachu, prý. Včera po půl jedné ráno to tady tak ovšem VŮBEC NEVYPADALO, byl to pravěk. Děkuji.

Nejlepší odpověď
elkon

Meteoradar. Dnes ho má každý v mobilu.

Další odpovědi
paul1

Tady jsou nějaké předpovědi:
u blesků se dá určit směr podle barvy
jeden z nejlepších webů:
https://www.ven­tusky.com/?p=

Zdroj: http://www.lig­htningmaps.or­g/

L.G.

No 10 minut předstih, odpověď bych už hledal pohledem na oblohu, ten většinou napoví ještě přesněji než kdysi Počasíčko na Nově 😁

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

zjentek

Elkon a tak nevíš kde přesně bych ho našel v Huaweii?

zjentek

Paul1, hm, fakt dobrý zabarvení na tý mapě teploty. Tak teď nevím, jestli je v tom Rusku 30C, anebo –20°C. (;