annas

Kde najdeme pralinkové království?

Jak vznikl název pralinka?

Nejlepší odpověď
iceT

Belgické pralinky

Vůně čokolády je v Belgii všudypřítomná. Lyne se prakticky z každého rohu a nikdo jí neunikne. Výlohy praskají ve švech pod tíhou nejrůznějších druhů čokolády. Život v Belgii je jednoduše neodmyslitelně spajat s touto magicky sladkou hmotou, jíž se dá jen velmi těžce odolat.
Belgické pralinky je pojem sám o sobě. každý navštěvník belgie by určitě alespoň jednou měl okusit jejich nezaměnitelnou chuť.
Historie pralinek
Čokoládu znali již staří Toltékové a Mayové. Umění výroby nápoje zvaného Xocolatl si předávali z generace a generaci. Ve srovnání s čokoládou je historie pralinek o něco chudší, přesto zajímavá. Kořeny pralinek sahají „jen“ do roku 1910, kdy Leonidas Kestekides (cukrář v USA) poprvé cestoval do Belgie na výstavu Expo ukázat své cukrářské výrobky. Ohlas na jeho kulinářské schopnosti na sebe nenechal dlouho čekat. Dostalo se mu značného uznání, a tak se nakonec rozhodl v Belgii zůstat. Otevřel si zde svůj první obchod s pralinkami. Jeho recept se zanedlouho rozletěl do celého světa.
Dnes už se výrobci pralinek dávného receptu moc nedrží a snaží se o co nejširší a nepestřejší nabídku. Proto také současné pralinky nemají moc společného s těmi původními. Pro každého obchodníka je dnes nálepka „Belgické pralinky“ velice přitažlivá, a tak můžeme koupit belické pralinky prakticky všude ve světě. Atmosféra je ale něco jiného, a tu si Belgie stále ponechala.
Ve druhém odkaze ale píšou něco jiného…Pojem pralinka jsem nedávno slyšela,tedy co značí,ale nepamatuju si to,bohužel.Asi něco malého,sladké­ho,fakt nevím.
http://www.flan­dry.cz/belgic­ke-pralinky/jsou-pralinky-belgickym-objevem.html

Další odpovědi
vagra

Snad každý, kdo přijede do Brugg,by měl navštívit Muzeum čokolády nazvané Choco story.
Původ názvu Pralinka, se odvozuje od pražených mandlí, které se máčely v čokoládě. Poprvé je někdy v 17. století vyrobil pro velkého labužníka, polního maršála du Plessis-Praslin, kuchař jménem Lassagne. Z názvu prasline později vzniklo praliné.

Zdroj: http://nase-rodina.cz/arti­cle.php?clanek=928

hanulka11

Brugg, město v belgických Flandrech belgické pralinky jsou úžasné …ach dát ji jen tak do úst a nechat rozpustit …tedy annas .....to jste neměla dělat

Všeobecně je ovšem jako pralinés označován jakýkoliv plněný čokoládový bonbón. Pozor ovšem, neplést si s čokoládovými lanýži, nebo plněnou tabulkovou čokoládou a to ať už likérem, nebo čokoládovou pěnou. Pralinka je jednoduše samostatný kousek plněné čokolády

http://www.bon­bo.cz/coko/4-ZAJIMAVOSTI/5-O-PRALINKACH