Damiana

Kde nahlásit podezření na „pančované“ palivo do automobilu?

Jde mi přímo o nějakou instituci, která má toto na starosti. Koho kontaktovat, aby čerpací stanici jel ihned prověřit? Díky.
Doplňuji:
Tak jsem zkusila tu ČOIku – v Ústí nad Labem, neboť šlo o provozovnu v Teplicích. Bylo mi řečeno, že mají pravidelné výjezdy v tomto směru – jednou za čtrnáct dní. Za tři týdny si mám tedy zavolat, jestli něco zjistili. Také prý mohu naftu reklamovat – pokud jsem tam brala plnou nádrž (a nikde jinde ani ťuk), což mi ovšem pravděpodobně na té čerpačce stejně zamítnou. Mohu se tedy následně obrátit na právníka atp. Fakt, super rychlá práce…:-(
Takže resumé – jestli natrefíte na zloděje, který okrádá a navíc poškozuje všechny kolem, musíte počkat, až se někomu, kdo bere prachy za to, že to má ohlídat, bude chtít zasáhnout.

(Pochopitelně jsem okamžitě kontaktovala ČOI v Praze a už to nabralo jiné grády…)

Nejlepší odpověď
Dochy

Asi bych zkusil ČOI.
Doplňuji:
Pokud by ČOI selhala, ještě by stálo za to se zkusit pozeptat na sdružení na ochranu spotřebitele…

Další odpovědi
cukrar

Damiana, jedině to může kontrolovat česká obchodní inspekce. Domnívám se, žeš ale nepřijede na zavolání.
http://www.co­i.cz/cz/spotre­bitel/podani-stiznosti-podnetu-dotazu/

zjentek

čirá zvědavost: co se stalo? Přesunovátko škitá, střílí, nebo více nejede, než jede? ..ať vím, co se chystá, kdybych jel teplicema ,)

Damiana

Je to paradoxně u obou aut, do nichž jsme tam tankovali. Což je značně signifikantní. Já tomu tak nerozumím, ale jak jsem vyrozumněla, tak blblo startování, následně to ucpalo čerpadlový filtr, dokonce něco s ventily, možná motor. Obě auta máme docela dobře opečovávaná (jedno dokonce včera po generálce), takže to musí být tím šuntem. Pozor v TP na pumpu VS naproti Olympii, směrem na Ústí nad Labem.

zjentek

ojej, tak to zní zle, upřímnou soustrast. Snad ta ČOI něco najde a pak soud ..vyvěsit je na nějaký ostudný web je k ničemu-bez podložení faktů jsou lidé zmateni ..na stream.cz to dělaj s potravinama a stejně se to kupuje po kvantech dál, lidé jsou v chápání želvy a „jet ihned prověřit“ taky není pro želvy ,)

Damiana

Přesně:-)

gagaga

to ja mam zkusenost jinou .. benzin dobrej .. ale litry nejak nesouhlasily .. nadrz mam na 90 , ale natankovala jsem 105 l . ! :) -iv-

Damiana

😁 Chamtivost je hrozná vlastnost…:-D))))