zjentek

Kde načerpat intuici a instinkty?

Jak se naučiz intuici a instinktům? Kde se inspirovat? Ve společnosti* nic podobnýho nevnímám.

*Střední Evropa.

Nejlepší odpověď
annas

Sám v sobě. Naučit se poslouchat své tělo a rozumět mu. Někdy zapomenout na rozum, ale brát city. Rozum s city bojuje, někdy je třeba,aby rozum zvítězil, někdy pomůže vnitřní intuice.

Hledejte rozhodnutí uvnitř sebe.

Když vás něco bolí, tělo vám dává znamení, že není něco v pořádku. Je třeba zamyslet, proč se tak stalo. Ignorování by mohlo mít následky

Nebo když se někým komunikujete, neříká vám"vniltřní hlas", jak se cítíte? Zařiďte se podle toho-

Nebo jste unavený, vyčerpaný, cítíte úzkost, strach. Něco vyplavalo na povrch a vy díky instinktům jste varováni – zbrzdit, nebo se podívat na problém jinak.

Uvědomit si, že jsou lidé, kteří vaši energii vysávají a kterí vám ji dodávají. Určitě to poznáte.

Tento instinkt se může objevit před cestováním, přecházením silnice atd. Instinkty se mohou mýlit, možná ano, možná ne, ale můžete si třeba zachránit život.

Myslím si, že vše jen záleží na vás.

Odbočím – když jsem dojížděla do školy, s kamarádkami jsem stávaly v uličce – tehdy jezdily dřeváky. Jeden den jsem jela sama, proto jsem si šla sednout. Udělala jsem dobře,. Seděla jsem v prvním kupé, najednou rána, na hlavu mcě spadla jen taška, prlomila se stěna a udeřila do zad.

Průvodčí stála v chodbičce, odkud jsem odešla, při srážce vlaku měla přimáčknuté nohy a skončila v invalidním důchodu.

Věřila jsem své intuici a zachránil mě zřejmě můj instinkt. Poslechla jsem svůj vnitřní hlas.

Je pravda, že ženy mají větší intuilci než muži.

„Intuice je funkce, kterou vidíte za rohy, což ve skutečnosti nemůžete udělat, ale ona to udělá za vás a vy jí důvěřujete.“ — Carl Gustav Jung

Zdroj: https://citaty­.net/citaty/7984-carl-gustav-jung-intuice-je-funkce-kterou-vidite-za-rohy-coz-ve-s/

Další odpovědi
Drap

Nelze jen tak naučit. Postupně se učíš takové věci celý život. Všude ve společnosti v které se pohybuješ, v přírodě a všude kolem sebe. Intuici někdo á a jiný ne. Pro to jsou dobrá různá duchovní cvičení a podobně.

EKSOT123

Na jedné straně je konzumní společnost, která na tohle nemá čas, jak asi máš na mysli. Na druhou stranu jsou tyto věci pro lidi velmi lákavé a lze jich v jistém smyslu dosáhnout. Myslím jako návnada na tupou myš.
Co ale lidi neláká, je křesťanství ve své tradiční podobě. Když člověk usiluje o nalezení pravdy, Boha, aby s ním žil usmířen a v souladu s řádem jeho stvoření....... postupně by se tak člověk měl stát prostším a schopnějším naslouchat své srdce, občas i něčemu víc porozumět, něco vnímat, nebo zaslechnout dobrá vnuknutí. Ale to asi není to, co by si člověk myslel pod pojmem intuice a instinkt. Snad jestli člověk projde důkladněji takovou boží průpravou, aby se jako tupec nechytil do každé léčky, pak se možná může pomodlit i za mimopřirozené dary, zřejmě ke službě lidem.

Kepler

Já myslím, že se to naučit nedá. Je to dar.

hapiky

Brnkni mi bitte, až najdeš pramen!

anonym

intuice = schopnost předvídat vývoj události či rozpoznat pravý stav věcí na základě předchozích zkušeností s jinými obdobnými situacemi a podvědomé dedukce …

ptáte se tedy vlastně na to kde vám radíme čerpat zkušenosti aniž byste upřesnil obor/oblast – nelze smysluplně odpovědět.