Kulpix

Kde myslíte, že je duchovní nebe, ,,ráj''?

Někde až za sluncem, nebo tam, kde vidíme ono modro?

Nejlepší odpověď
Kepler

Tahle destinace neexistuje, správně jsi použil slovo duchovní. Může být uvnitř tebe nebo tam, kde si ten ráj sám vytvoříš.

Další odpovědi
quentos

Tam, kde nikdo nepíše mezery před čárkami.

anonym

Křesťané a muslimové čekají, až zemřou a doufají, že je jakási bytost za odměnu pro jejich poslušnost pozve na místo zvané ráj. (Popsané v jejich „svatých“ knihách a obě místa se v Bibli a Koránu od sebe dosti liší.)
Pokud budeme brát ráj jako stav/pocit štěstí, tak ten je možno zažít jedině v přítomném okamžiku. Pokud dokážeme plně ocenit krásu toho, co již máme, teď a tady, pak jsme šťastní, v ráji. Bez čekání.

„Máme tendenci zapomínat, že štěstí nepřichází v důsledku získání něčeho, co ještě nemáme, ale spíše díky tomu, že dokážeme ocenit a vážit si toho, co již máme.“

Friedrich Koenig (1774 – 1833), tiskař, sazeč a vynálezce

annas

Nebe z pohledu křesťanského je tam, kde sídlí Bůh.
Nebe, ráj, místo posmrtné blaženosti. V ráji, v krásné zahradě, žili Adam a Eva, byli z něho vyhnáni.

Uvádí se, že nebe má sedm pater – „Sedm nebes si můžeme představit jako řadu sedmi soustředných kruhů, v jejichž středu je Země.“

Z toho rovněž plyne, že v oblasti duchovna je možné si cokoliv představit.

Otázka nedává smysl pro ty, kteří nevěří.
Ti mohou mít ráj či nebe na zemi, tedy je to jakékoliv místo, zdroj blaha, štěstí, krásy. Ví to jen oni, nikdo jiný.

Otázka o nebi
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/da-se-nejak-zmerit-kde-zacina-nebe

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/kde-to-presne-jsem-kdyz-jsem-v-sedmem-nebi

Najdete i další, stačí se opět podívat do archivu.

marci1

Proč lidé tak rádi odpočívají na zahradě, v parku, v lese? Uklidní a cítí se příjemně. Je to vlastně duchovní ráj. Řecké i hebrejské slovo, jež se překládají slovem „ráj“, vyjadřují představu parku nebo zahrady, poklidného místa, kde je možné si odpočinout a osvěžit se. Bible slibuje, že země bude jednou doslovným rájem, bude se podobat zahradě a bude domovem bezhříšného lidstva. 🙂

led

Ak si dobre všimnete v žiadnej viere, náboženskej náuke nenájdete presné súradnice raja. Kresťanská náuka hovorí síce o Edenu, tj.oblasti medzi Eufratom a Tigrisom, kde sa kedysi nachádzala Mezopotámia, ale vychádza zo znalosti o Zemi v čase vzniku tejto viery.
Každý človek si (duševný) Raj umiestňuje podľa svojich predstáv, svojich pocitov.