NiniKudlík

Kde můžu pěstovat borůvky ?

Nejlepší odpověď
postcd

Na zahradě, na balkóně (za určitých podmínek)
Kamčatské se u nás moc nedaří ale kanadské celkem ano. Dali jsme jí rašelinu a kůru. Je potřeba si na netu dohledat co a jak.
Ohledně klasických borůvek, které budou s přehledem nejzdravější je asi nejlepší si je dojet natrhat do lesa do vyšší nadmořské výšky kde se jim naří asi lépe.

Další odpovědi
Kepler

Není to žádná velká věda, je dobré jít do „kanadských borůvek“.

Zdroj: http://www.zahrada-cs.com/a/cz/6077-vaccinium-corymbosum-brusnice-chocholi%C4%8Dnat%­C3%A1-kanadsk%C3%A1-bor%C5%AFvka/

mosoj

Tak věda to je. Borůvky rostou v symbióze s ostatními lesními rostlinami a stromy. Takže jedině tu kanadskou, ale i tu udržet aby plodila je docela umění.
Profesor radí špatně.

Kepler

Já tedy opravdu profesor nejsem, zvláště v tomto oboru, ale věřím odborným názorům a zkušenostem. Což v odkazu dobře popsáno je. To by se to u nás tak houfně nepěstovalo, že. Ty symbiózo.

mosoj

No vidíš, profesor nejsi a těm co jsou se posmíváš.

Kepler

A nezačal jsi s tím posmíváním náhodou ty? Ten profesor… hloupý sarkasmus.