Kryšpín

Kde může být příčina dlouhých soudních procesů?

Na př. pan Nečesaný 12 soudců, Ústavní trio vráceno na počátek, 12 státních žalobců, VIP advokáti, znalci, příslušníci Policie, český Rex, svědci a opět pan Nečesaný bude čekat na další 13 rozsudek.

I když jsou § zakroucený a mají možnost několikrát se překroutit, není to národní sport kauza Studénka 9 let, Vratimov 5 let a.p.

Nejlepší odpověď
Anikitos

Protože hledají to „nejspravedlivější rozhodnutí.“ Ale kolikrát než ho najdou uteče tolik času a proteče tolik peněz mezi všemi těmi úředníky (a i obžalovaným a žalujícím), že v tom nastane tzakový zmatek, který už jen stěží někdo napraví.

Já třeba nechápu, jak se někdo může s někým soudit o pár korun (nebo o majetek za pár korun), když je veškeré soudní řízení nakonec bude stát mnohem víc: poplatek soudu, „plat“ advokátovi atd. nakonec na tom prodělají obě strany (i ta která ten spor vyhraje, protože celé soudní řízení bude ve větší hodnotě než to, o co se soudí).

Další odpovědi
EKSOT123

Jako zcela neznalý situace bych si tipnul, že kromě odpovědí A a I
ještě lidská vypočítavost. Třeba od úředníka těžko můžem očekávat, že by sám nahlásil, kdyby zjistil, že je jeho úřad zbytečný. A už vůbec nebude cíleně usilovat o to, aby se jeho úřad zbytečným stal.
U exekutorů je protahování oblíbená taktika. Jak je to u soudců nevím, jestli z protahování mohou mít nějaký prospěch, ale určitě je všeobecně úředníkům cizí úsilí o zjednodušování záležitostí.

ivzez

Těžko říct, jaká je příčina v různých kauzách.

U Nečesaného to na mne působí dojmem,
že se soudci neřídí platnými zákony.

Opět jste nedodal žádný odkaz, nedodám tedy ani já. (–: