Avatar uživatele
Kryšpín

Kde může být příčina dlouhých soudních procesů?

Na př. pan Nečesaný 12 soudců, Ústavní trio vráceno na počátek, 12 státních žalobců, VIP advokáti, znalci, příslušníci Policie, český Rex, svědci a opět pan Nečesaný bude čekat na další 13 rozsudek.

I když jsou § zakroucený a mají možnost několikrát se překroutit, není to národní sport kauza Studénka 9 let, Vratimov 5 let a.p.

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? Anikitos, EKSOT123 před 1894 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Anikitos

Protože hledají to „nejspravedlivější rozhodnutí.“ Ale kolikrát než ho najdou uteče tolik času a proteče tolik peněz mezi všemi těmi úředníky (a i obžalovaným a žalujícím), že v tom nastane tzakový zmatek, který už jen stěží někdo napraví.

Já třeba nechápu, jak se někdo může s někým soudit o pár korun (nebo o majetek za pár korun), když je veškeré soudní řízení nakonec bude stát mnohem víc: poplatek soudu, „plat“ advokátovi atd. nakonec na tom prodělají obě strany (i ta která ten spor vyhraje, protože celé soudní řízení bude ve větší hodnotě než to, o co se soudí).

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
EKSOT123

Jako zcela neznalý situace bych si tipnul, že kromě odpovědí A a I
ještě lidská vypočítavost. Třeba od úředníka těžko můžem očekávat, že by sám nahlásil, kdyby zjistil, že je jeho úřad zbytečný. A už vůbec nebude cíleně usilovat o to, aby se jeho úřad zbytečným stal.
U exekutorů je protahování oblíbená taktika. Jak je to u soudců nevím, jestli z protahování mohou mít nějaký prospěch, ale určitě je všeobecně úředníkům cizí úsilí o zjednodušování záležitostí.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ivzez

Těžko říct, jaká je příčina v různých kauzách.

U Nečesaného to na mne působí dojmem,
že se soudci neřídí platnými zákony.

Opět jste nedodal žádný odkaz, nedodám tedy ani já. (–:

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek