Kde musí exekutor musí vyvěsit dražební vyhlášku?

Exekutor manipuluje s dražbními vyhláškami a prodává svým známým nemovitosti. Kde musí vyvěsit všude dražební vyhlášky?

Nejlepší odpověď
baghira

Pokud se jedná o dražbu dobrovolnou:

Je-li předmětem dražby nemovitost, podnik nebo jeho organizační složka nebo pokud nejnižší podání přesáhne 100 000 Kč, uveřejní dražebník dražební vyhlášku způsobem vzhledem k předmětu dražby v místě obvyklým i na centrální adrese nejméně 30 dnů před zahájením dražby.

V případě dražby nedobrovolné:

Je-li předmětem dražby nemovitost nebo pokud nejnižší podání přesáhne 100 000 Kč, uveřejní dražebník dražební vyhlášku vždy též na centrální adrese, a to nejméně 60 dnů před konáním dražby. Ve stejné lhůtě doručí dražebník dražební vyhlášku i tomu obecnímu úřadu a úřadu městské části nebo městského obvodu, v jehož obvodu se má dražba konat, s žádostí o její uveřejnění na úřední desce. Na úřední desce lze uveřejnit i jen místo a čas konání dražby, označení předmětu dražby, uvedení nejnižšího podání, výši minimálního příhozu a odhadnutou nebo zjištěnou cenu, je-li uveden též údaj o tom, kde se lze seznámit s úplným textem dražební vyhlášky.

http://www.cen­tralniadresa.cz/ca­dr/cadr02001Pre­pare.do?typIn­zeratu=DV

Zdroj: http://portal­.gov.cz/wps/por­tal/_s.155/701/­.cmd/ad/.c/313/­.ce/10821/.p/8411/_s­.155/701?PC_8411_num­ber1=26/2000&PC_8411_l=2­6/2000&PC_8411_ps=10#108­21

Další odpovědi
Michal Kole

Na úřední desce svoji, na úřední desce města, na svých webových stránkách, www.portaldrazeb.cz