Bee282

Kde mohu zjistit, zda hudbu můžu poupravit a poté ji zveřejnit?

Zdravím. Zajímalo by mě, kde mohu zjistit zda se hudba dá použít ke komerčnímu účelu, remixovat ji.. Atd
A ještě zda mohu si hudbu stáhnout z mediahuman použít ji do videa a zveřejnit? Jde hlavně o cestovní videa, kde by to bez té hudby moc nešlo. Někde jsem slyšela, že vše je uvedeno na YouTube zásady hudby. Akorát nevím, zda když hudba není nalezena se může použít.

Nejlepší odpověď
ivzez

Bez souhlasu autora nemáte právo zasahovat do ničího autorského díla.

Výjimkou je hudba, kterou si stáhnete např. z webu jejího autora,
který tam výslovně dal souhlas k úpravám a dalšímu použití.

Pravděpodobně existují i weby, na kterých se nabízí
tzv. svobodná hudba (konkrétní weby ale neznám).
I tam by ale bylo potřeba pozorně pročíst licenci, v níž zjistíte,
za jakých podmínek a kde (k čemu) lze hudbu použít.

Jinak můžete použít pouze vlastní hudbu.
____

Poznámka:
MediaHuman žádnou hudbu neskládá ani neprodukuje,
poskytuje pouze konverter videí z YouTube.

Tzn., že je nutné to, co chcete použít, dohledat tam,
odkud jste to stáhla (na YouTube). Pokud určitou hudbu
nenajdete a nezískáte svolení jejího autora k úpravám a
následnému dalšímu zveřejnění, nesmíte ji použít.

Další odpovědi
Kepler

Sice platí, že pro šíření jakéhokoliv díla platí autorský zákon a musíš mít svolení autora. Jak se psalo: uvedeno s laskavým svolením autora. Pokud nebudeš nějak masově dál šířit své video, hlavu bych si s tím nedělal. Drobná reprodukce autory nezajímá. Ještě by mohli být rádi. Tak jen do toho. Některé video bez hudby je jako černobílý němý film. Ale ne, že bys z toho udělala hodně sledovanou video pecku!

mosoj

  • OSA-

http://www.osa.cz/

Mc Merkurion

… to poznáš, na you tube ti ji když tak smažou …

Edison

Nebo doplácaj reklamama. Záleží na tom, kdo si co bude nárokovat.