loky-2410

Kde mohu střílet ze zbraně kategorie D ?

Poraďte mi někdo kde je možné střílet ze zbraně kategorie D (vzduchovky) aniž by to bylo ilegální. Děkuji

Odpovědi
anonym

Na střelnici a nebo jiném uzavřeném pozemku se souhlasem vlastníka (s tím, že ten – vlastník, ve vlastním zájmu zajistí bezpečnost střelby).
Doplňuji:
Dědapetr – ono je to trošku jinnak…
Zbraně – ani kat. D, nesmí být na veřejnosti (na veřejně přístupných místech – pozemcích) nošeny viditelně (tím méně tam mohou být používány!!).
Takže – z nich lze střílet pouze na pozemcích veřejnosti uzavřených (soukromých), se souhlasem majitele…
😉

dědapetr

Při zacházení se zbraněmi platí obecné východisko: je povoleno to, co není zakázáno. Proto doporučuji vybranou lokalitu důkladně prověřit, zda se nejedná o soukromý pozemek, zda na ní není střelba zakázána (např. vyhláškou obce, vymezením honitby apod.). A to jak dotazem na obecní úřad, tak dotazem na místní myslivecké sdružení.

I v případě, že ve vybrané lokalitě nebude střelba omezena či zakázána, nelze vyloučit možné poškození majetku, poranění osoby či zvířete apod. , proto se musíte chovat vždy obezřetně. V praxi pokud se střílí v neobydlené zóně, střílí se proti zemině, aby byl dolet diabolek vzduchovky kontrolovatelný. Není vhodné střílet v otevřených prostorách. Pokud byste způsobil střelbou nějakou škodu, byl byste povinen ji nahradit.

http://www.bez­platnapravnipo­radna.cz/onli­ne-zdarma/ruzne/ne­zarazene-dotazy/18956-kde-je-mozne-strilet-se-zbranemi-kategorie-d.html
Doplňuji:
To je vyjádření právníka a ne moje.

setapouch

Novela zákona legalizovala airsoft, paintball apod. Za splnění určitých povinností lze totiž střílet téměř kdekoli, např. v lese (pozor na neúmyslné pytlačení) nebo opuštěných objektech.
Pro podrobnosti viz zdroj – stanovisko MVČR (jako odvolacího orgánu ve věcech přestupků proti zákonu o zbraních).

Zdroj: www.mvcr.cz/sou­bor/strelba-ze-zbrani-kategorie-d-mimo-schvalene-strelnice-po-nabyti-ucinnosti-zakona-c-170-2013-sb.aspx