Chachar1961

Kde mohu sehnat potvrzení o studiu na učilišti, které už neexistuje?

Odpovědi
led

Na vybavovanie dôchodku myslite už v mladosti. Papier nepustí, podľa úradníkov. Aj vysvedčenie zo zaniknutej školy, učilišťa platí ako dôkaz o návšteve školy.
Presne pre takéto prípady (zrušená škola, zaniknutý zamestnávateľ, zamestnávateľ neodvádzajúci povinné odvody za zamestnancov a podobne) je dobré odkladať si výplatné pásky, pracovné zmluvy aj keď, už nie sú aktuálne.

elkon

Zkus se zeptat na školském odboru na krajském úřadě (krajský úřad bývá zřizovatel).

NoFear

Proč neexistuje? Zcela zaniklo, nebo se sloučilo s jinou školou? Pokud se sloučilo, tak by měly být záznamy v té nové, nástupnické škole.
Pokud zaniklo, tak někam dokumenty přenést museli. Teď to nevím jistě, ale možná se takové dokumenty načas uchovávají do městských či lépe okresních archivů.
Jinak víc by poradili MŠMT, mají na to rejstříky.
Ale pozor, je tam lhůta pro uchovávání takových dokumentů a to myslím 10 let od jejich vzniku, či archivace. Po té době se myslím ty dokumenty skartují.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.