Barbarka

Kde mate umisteny wi-fi router?

V obyvaku vedle sedacky, v loznici nebo treba na chodbe mimo pobytovou zonu? Vypinate jej na noc? Pripadne mate snahu nejak jinak omezit škodlivost vysilace?

Nejlepší odpověď
Edison

Vysílač má nějakou škodlivost? Něaké relevantní odborné vědecké studie?

Další odpovědi
anonym

vysílání routeru na frekvenci 2.4GHz (a tím méně pak rychlejších routerů na 5GHz) lidské zdraví negativně neovlivňuje. V tomto ohledu se realizoval už bezpočet studií které se nějaký negativní vliv snažily prokázat a žádná s tím neuspěla. Takže bych router skutečně už začal považovat za spíše zcela neškodný. Umístěte jej tak abyste měla co nejlepší signál, to znamená antenami vždy svisle vzůhru nebo dolů (nenaklánět je do stran a už vůbec je neorientovat horizontálně). K pokrytí více podlaží použijte více routerů v režimu bridge a dávejte je na takové místo, aby nejčastější místa odkud se k němu připojujete nebyla směrem k routeru křížena četnými zdmi (čím vyšší frekvence, tím větší je taková zeď problém, takže 5GHz wifi jsou sice rychlejší a méně zarušené, přes zeď se ale jejich signál prakticky nedostane).

quentos

Na kejsu. Někdy, když z něj hodně padá, ho dám na zem vedle kejsu. Nevypínám, ve stejné místnosti i spím a nic mi to nedělá.

elkon

Router mám připojen k bývalé telefonní lince, takže stojí na pracovním stole. Kousek od něj je NAS server a úplně vlevo monitor. Běží trvale, není důvod k vypínání.

dudu

Trvale běžící router a Wi-Fi s funkcí Horizon máme zapojen vedle televizoru. Potěšil nás dárek UPC za věrnost a sice nezpoplatněné zrychlení internetu na 150 Mb/s.

Roman71

Na chodbě zhruba uprostřed bytu a cca 30–50cm od zdi.
Zdi paneláku fungují jako stínění, takže proto toto umístění, aby byl do všech směrů rovnoměrný dosah a vysílač nesnižoval výkon jen kvůli tomu, že je připlácnutý ke zdi nebo k televizi.

Hlada

Žádná škodlivost domácího WiFi vysílače nebyla prokázána, takže mě různé poplašné zprávy nechávají v klidu. Router mám zapnutý trvale, výkon mám omezený tak, bych se sice mohl připojit na zahradě, ale zároveň zbytečně nerušil okolí.