Verca27

Kde mám zjistit svůj rodokmen? Zatím mám jen 7generací ale nevím kde mám hledat…

Kde zjistit RODOKMEN?

Odpovědi
Quimby

Můžeš si najmout člověka, který se tím přímo zabývá a on je bude hledat za tebe.
Pokud máš už nějaké generace, tak je nejlepší postupovat po matrikách a hledat vždy narození, svatby, popřípadě úmrtí svých předků. Měla by si být schopná tahle postupovat zpět, protože záznamy se archivují. Nahlédnutí do matriky by ti měli umožnit na každém úřadě.

ivzez

Rodokmen se nedá nikde zjistit, rodokmen si každý musí sestavit sám,
případně si může najmout odborníka, který mu rodokmen sestaví.

Začít hledat je potřeba v nejstarší známé matrice, najít rodiče
nejstaršího známého předka a pokračovat dále do minulosti.

jirka F

záleží z jakého jste kraje nebo okresu myslím že se to dá zistit v okresním archivu
Doplňuji:
souhlasím ale s prvním komentářem ale jak říkám většinou se to hledá v okresním archivu atd.

anonym

Zkus napřed určit svoje příjmení,protože většina evropanů má předky židy.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/P%C5%99%C­3%ADjmen%C3%AD