slivkinho

Kde mám zažádat o stavební povolení na rodinný dům, co si mám připravit a kolik to stojí?

Nejlepší odpověď
gecco

Kde? – na příslušném stavebním úřadě
Kolik? – pokud jde jen o poplatky, pak stavební povolení 5.000,– a územní rozhodnutí 1.000,–
Co si máš připravit? – jistě projekt, jinak se poptej na tom úřadě, pořadavky se liší

Další odpovědi
klumprt

Doplním gecca, že do výměry 150 m čtverečních stačí ohlášení stavby. Na rodinný domek pro normálního člověka (který si sám sobě nemůže zvýšit plat z cizích peněz) to bohatě stačí.
Myslím dokonce, že jsme za ohlášení stavby nic neplatili, ale nerad bych kecal. Pokud máte parcelu koupenou už jako stavební např. od obce, tak už ani územní rozhodnutí by nemělo být třeba. My jsme ho tedy nepotřebovali.
Projekt musí být, ten vyjde řádově na desetitisíce a nějakou dobu to potrvá, než bude hotový. V našem případě asi dva měsíce a 40000 Kč.
Doplňuji:
Jo a stavební úřad je vlastně součástí městkého úřadu s rozšířenou působností. Takže tam.