Kde mají v letadlech umístěny hasící přístroje a kolik jich tam obvykle bývá?

Nejlepší odpověď
led

Každý typ lietadla má presne určený počet a umiestnenie hasiacich prístrojov. Nebojte sa lietajúci ale aj pozemný personál o nich vedia, školia sa nielen teoretickym, ale aj prakticky ich používanie a udržujú ich v pohotovosti. Pokojne môžte počas letu spať.
PS. základné informácie pre cestujúcu verejnosť máte počas letu k dispozícii v úložnom priestore sedadla.

Další odpovědi
Lamalam

V dopravních letadle jsou kromě stabilního hasícího zařízení a přenosné hasící přístroje. Jsou umístěny v místech největšího rizika požáru, obvykle v pilotní kabině a v kuchyňkách. Jejich počet je stanoven kapacitou letadla, např. letadlo s kapacitou 201–300 cestujících musí mít nejméně 4 hasičáky. Více podrobností ve zdroji.

Zdroj: http://aerospa­ce.fsik.cvut.cz/le­tadla1/Protipo%C5%BE%C3%­A1rn%C3%AD%20a%20kys­l%C3%ADkov%C3%A9%20­syst%C3%A9my.pdf