annas

Kde má svůj původ termín oidipovský komplex?

Co znamená?

Nejlepší odpověď
Meffinka

znamená to, že syn miluje svou matku. vychází to z příběhu o Oidipovi, který zavraždil svého otce a oženil se s vlastní matkou. Opačně je to pak Elektřin komplex. :)

Další odpovědi
Gwen

No, Oidipovi budiž ke cti přiřčeno, že nevěděl o tom, že to je jeho matka. Takže důvod, pro který se používá výraz „oidipovský komplex“ dnes, je poněkud vachrlatý a vůči Oidipovi nefér. Oidipus nebyl žádnej úchylák.