Kde má slovo „kurva“ původ?

Neutrálně) prostitutka, nevěstka, lehká žena, prodejná žena; (hanlivě) děvka, štětka, šlapka; (expresivně) ťapina
2.(v obecném jazyce, hanlivě) coura, děvka
Nebo jen promiskuitní žena,nebo chýra,harapanna, láryně, merhyně, vilnička, roba, panečnice,nebo jde vše jen od prostitutky?

Nejlepší odpověď
annas

Jak to vidí etymologové?

V Machek i J. Rejzek v Etymolgických slovnících uvádějí stejný původ.

Vulgární výraz je velmi starý. Vznikl zkrácením ze staročeského kur(opt)va slepice od kur (běhavý pták) – stejně běhna, koroptvička. Je i v polštině.

Lidová etymologie odvozuje slovo od latinského curva – křivka, ale je to CHYBNĚ. Uvádí se žertovně např. v polštině.

Původ od německého slova Hure – děvka (z řečtiny – něm. huore) staročeský hurva Machek vylučuje. Ale německý etymologický slovník se k tomu přiklání.

Další odpovědi
dědapetr

Například slovo kurva má původ nejasný – možná ze staročeského kurtva (slepice), z německého Hure, ale možná je to prašť jako uhoď, protože Hure prý Germáni asi stejně přejali od Slovanů.
Zdroj: http://kultura­.idnes.cz/gaga­rin-kongo-curina-a-kde-se-vzala-kurva-fds-/literatura.as­px?c=A061124_630855_li­teratura_kot

Lamalam

Nejprve si dovolím ono slovo nahradit zástupným znakem, třeba hvězdičkou *. Má odpověď na tvou otázku tedy zní: „Jak to mám, *, vědět.“

talka

Curvus, curva, curvum=, křivý; ohnutý; curva=zatáčka.

Doplňuji:
A přeneseně?

Agneta

Ve Stockholmu velmi známá adresa: Kongens kurva ► tak se to skutečmě švédsky píše ( = žádná králova *****, ale králova zatáčka). Nachází se tam největší IKEA na světě :DDD

talka

ANO – zatáčka!

talka

Doplněk: křivý/á/é.