autacek

Kde lze v ČR najít babinec? A není takové dělení na ženy a muže ve své podstatě diskriminační?

Nejlepší odpověď
sesednizkola

Řeckokatolický chrám sv. Michaela archanděla ve slovenské vesnici Príkra – v levé (východní) části je chór, v prostřední chrámová loď a v pravé (západní) babinec Kde je v ČR jsem nenašel.

Jako babinec se označuje předsíň pravoslavného nebo řeckokatolického chrámu, která byla původně určena pro ženy. Nad babincem se obvykle nachází věž chrámu. Ve východní Evropě (v Polsku, na Ukrajině atd.) se jako babinec označuje také část synagogy určená pro ženy (ženská galerie).

Jinak babinec je také lidové označení pro domov důchodců (od slova bába)

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Babinec

Další odpovědi
Kepler

Určitě diskriminační není. Když to zúžím na pracovní kolektivy, tak jsem měl to „štěstí“ pracovat v jinak ryze ženském kolektivu, tedy babinci. Nejhorší profesní zážitek mého života! Fakt to bylo na Chocholouška. Diskriminaci podle pohlaví si vymyslely feministky, aniž by braly v potaz co zvládají a na co prostě nemají ani základní předpoklady. Něco jiného je diskriminace v hodnocení jejich práce, ale i to má svoje opodstatněné kořeny.

Danina65

Kunčice, vých Čechy.Každoroční bál, nebývá tam diskriminace, nýbrž sranda.

Smackdown

Babinec to se říkávalo odjakživa,pak v tom hledal před lety jeden intelektuál hrozný problém,a už bylo povinné nazývat Domov důchodcu hlavně v telefonu.ps.blb