Kde lze testovat na COVID-19 bez indikace a na kolik to klienta přijde ?

KDE lze testovat na COVID-19 bez existujících příznaků ?
KOLIK stojí test v soukromé laboratoři (ministerstvo uvádí příbližnou částku 5tis, laboratoř Tilia to prý dělá za 1264Kč – to je slušný rozptyl) … existuje nějaký aktualizovaný veřejně dostupný zdroj, kde by dostupná zařízení i s cenou za provedení testu bez indikace byla souhrnně uvedena ?

Odpovědi
Pepa25

Viz odkaz (článek na webu rozhlasu).
Soukromé testování včera konečně vláda povolila, toto opatření bude podle mnohých daleko významnější než zavření hospod atd. (jen včera ještě stovky lidí čekali na výseldky testů).

Zdroj: https://www.i­rozhlas.cz/zpra­vy-domov/koronavirus-v-cesku-v-cr-aktualne-novinky-testy-testovani-laboratore_200312191­3_ako

Edison

Hlavně je problém s certifikací. Já Ti ten test udělám klidně za pěrikilo, jestli chceš. 😁 Ona ta certifikace není zase takovej nesmysl, jak by se mohlo zdát. Ono jde mj. o spolehlivost a důvěryhodnost testu. U pozitivního výsledku to takovej problém není, ale věř výsledku negativnímu…

Pepa25

Ještě doplňuji přímý link na nový web MZDR:
https://korona­virus.mzcr.cz/sez­nam-laboratori-ktere-testuji-na-covid-19/

Počet testovaných od včerejška skokově narůstá, což doufám pomůže poklesu kaniky, především v Praze.

anonym

2Edison, nemůžeš srovnávat úroveň „tvých testů na coronavirus za pětikilo“ s úrovní kterou bude od příštího týdne praktikovat třeba ústav mikrobiologie při fakultní nemocnici v Olomouci a ti přes nespornou kvalifikaci testování provádět nemohli a doteď jen čekali na to všivé povolení …

anonym

přesto ale, cenu za test bez indikace jsme se stále nedozvěděli … o tom byla položená otázka, díky.