Avatar uživatele
Ryboun

Kde lidi berou peníze na auto?

Nevíte někdo kde lidé berou peníze na auto? Pořád mi to nejde do hlavy. Vždyť jsou auta drahá a stojí několik milionů. A určitě si nemyslím, že díky práci, protože v práci by tolik peněz nikdo nedostal a ani šetřit to nemůžou, protože musí chodit nakupovat jídlo, pití atd., aby se uživili. Nevíte někdo, kde na to berou?

Zajímavá 0 před 2617 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Možná se ti to bude zdát divné, ale většina si je kupuje za peníze vydělané prací nebo penězi z podnikání.

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
jpau

😁

Takže tak.

Většina drahých nových aut, patří leasingovkám, platí se za jejich pronájem (operační leasing, nebo si ho někdo kupuje „na splátky“) nebo je má někdo „na firmu“ (tzn. ušetří za DPH) nebo „od firmy“ (pak to má jako benefit, který pochopitelně není zdarma ale nestojí tolik, co je cena auta – současně auto není jeho ale firmy, tzv. fleet).

Většina nových aut se u nás prodává (odmyslím-li fleety – tzn. auta do firem) cca kolem 300k, což vlastně „nejsou žádné peníze“ (je to cca roční průměrná mzda).

Nenech se oklamat titulky v novinách, kde mladíci bourají v BMW, MB, Porsche apod. Ona ta auta totiž po čase brutálně ztrácí na ceně, podívej se třeba na Porsche Cayenne (to je to velké SUV) – z prvních roků výroby (cca 2005) ho koupíš za 250 000,– (tolik stojí třeba nová Fabia v nějaké nižší výbavě) ale nové to auto stojí 2 500 000,– no a poměrně draze a luxusně vypadá i to staré… Obdobná matematika platí pro všechna auta.

Jinak mám-li odpovědět na Tvojí otázku, já si na svoje auto vydělal normálně v práci 🙂.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
quentos

Našetří si.
Auta dnes dávno nestojí několik milionů – kde žijete? Leda byste chtěl ferrari…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dochy

Zatím jsem si (nám) koupil z druhé ruky auta řádově za desítky tisíc. V zásadě vyhovují našim potřebám. Pokud bychom nemuseli řešit bydlení (což mnoho lidí nemusí protože spousta bytů/domů se předává či dědí v rodině), neměli bychom problém koupit i nějaké nové luxusnější auto. (Nemyslím tím BMV, Porshe apod.). Existují ekonomicky podstatně schopnější lidé než jsem já – i mezi zaměstnanci.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
xxx3

Auta že stojí několik milionů? Já myslím, že většina lidí si nekupuje tohle:
https://www.go­ogle.cz/search?q=gol­d+car&rlz=1C1CA­FA_enCZ676CZ676&s­ource=lnms&tbm­=isch&sa=X&ved=­0ahUKEwjp_7W1spfSAh­WLvRoKHc_6AMkQ_A­UICCgB&biw=1031­&bih=554#imgdi­i=A2z-v8LQr9uR2M:&im­grc=ajNLW5MYw­KNz0M:
existují navíc také bazary, kde může člověk koupit starší auto už za pár tisíc.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Tw!st

Třeba podnikají 😉

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kryšpín

Různě, šetří, podnikají, nebo zamachrují daně, vyhrají ve sportce, dědí od strýčka, prodávají drogy, mají pěknou funkci v politice, vyrábějí drogy, nakupují a prodávají různé šunty z Číny, kradou, neb poskytují sex-služby a.p.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
nyjono

Kde?
Pracují.
I podnikání je práce, jen máš vliv na výši svého příjmu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hadi.ce

V bance?
At´už s maskou nebo bez 🙂

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Filips

Příspěvek smazán administrátorem.

před 1625 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Alicenela

Příspěvek smazán administrátorem.

před 1624 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek