fcoop

Kde leží údolí Elah, a co se v něm stalo?

Těsně vedle údolí byla vykopána prastará pevnost.

Nedávným velmi cenným nálezem je keramický úlomek o rozměrech 15 × 16,5 cm. Dvě ohořelé olivové pecky, nacházející se v těsné blízkosti střepu, umožnily stanovit jeho stáří. Podle radiokarbonového datování provedeného na univerzitě v britském Oxfordu fragment pochází z období Davidova království, tedy z let 1003–970 př. n. l. (Net)

Nejlepší odpověď
annas

V tomto údolí bojoval David s Goliášem. Také zde sídlil biblický hrdina Samson. Toto údolí leží u města Bejt Šemeš nedaleko Jeruzaléma.
Podle archeologů je David nejspíš první nepochybně doloženou postavou biblické historie. Bible vypráví o Davidovi ve dvou knihách Samuelových a v knize Letopisů.

Net