kia

Kde leží obec Dolní Morava? V Čechách, nebo na Moravě?

Nejlepší odpověď
annas

Obec Dolní Morava se skládá se ze 3 částí, přičemž se v Čechách nachází Horní Morava a Dolní Morava, a na Moravě Velká Morava. Historická zemská hranice zde prochází (s výjimkou nejsevernější části obce) středem řeky Moravy, která pramení v katastru Velké Moravy.

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Dol­n%C3%AD_Morava

Dolní Morava – obec rozkročená mezi Čechami a Moravou
I když si právě prohlížíme centrum obce Dolní Morava, jsme vlastně ve Velké Moravě. „Naše obec se skládá ze tří katastrálních obcí – Velká Morava, která patřila dříve pod okres Šumperk, a dále jsou to na české straně obce Dolní Morava a Horní Morava. Ta zase dříve přináležela k okresu Žamberk,“ vysvětluje komplikované územní členění starosta.

http://www.roz­hlas.cz/radio­zurnal/pocesku/_zpra­va/dolni-morava-obec-rozkrocena-mezi-cechami-a-moravou--843737
Doplňuji:
Napsala, jsem, kde Dolní Morava leží, ale z hlediska správního patří do Pardubického kraje

Další odpovědi
Drap

Patří pod okres Ústí nad orlicí, Pardubický kraj, takže Čechy

anonym

V Pardubickém kraji – tedy v Čechách…

Hamon

Goooooogle!

honza19hk

kompromis: v České Republice.

gagaga

Hamon : odpooovedi !
:p

gagaga

Hamon : odpooovedi !
:p